Pro Musica Antiqua

-- wybierz --

Pro Musica Antiqua
E-mail
l.szarzynski@promusica.info.pl
Strona www
www.promusica.info.pl/
Telefon
601695842
Dane kontaktowe
Agencja Artystyczno-Reklamowa
Pro Musica Antiqua
ul. Mazurska 3/1
10-517 Olsztyn
tel. 601695842
Miejscowość/gmina
-- wybierz --
Pro Musica Antiqua – zespół kameralny założony przez prof. Leszka Szarzyńskiego we wrześniu 1992 roku w Olsztynie. Kierownikiem artystycznym i menadżerem jest prof. Leszek Szarzyński, który skupił wokół siebie wybitnych artystów: solistów orkiestr symfonicznych i profesorów akademii muzycznych.

W skład zespołu wchodzą:

* prof. Leszek Szarzyński (flet) – profesor Katedry Muzyki UWM w Olsztynie,
* Jerzy Szafrański (obój) – pierwszy oboista Filharmonii Narodowej w Warszawie,
* prof. Wojciech Orawiec (fagot) – pierwszy fagocista Filharmonii Bałtyckiej i profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku,
* Małgorzata Skotnicka (klawesyn) – adiunkt Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Pro Musica Antiqua dysponuje bogatym repertuarem obejmującym muzykę różnych epok. Najchętniej propaguje dzieła mistrzów baroku i wczesnego klasycyzmu. Ważne miejsce w repertuarze zajmują utwory napisane specjalnie dla zespołu przez m.in.: Marcina Błażewicza, Mariana Sawę, Marka Sewena, Bernarda Chmielarza, Marka Czerniewicza, Tadeusza Kassaka.

Muzycy z zespołu dokonali wielu nagrań solowych i zespołowych dla Polskiego Radia i Telewizji.

Zespół "Pro Musica Antiqua" od początku swego istnienia działał pod patronatem Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, występował z cyklem "Koncertów letnich" w najbardziej znanych i turystycznie atrakcyjnych miejscowościach Warmii i Mazur. Od 1996 r. zespół występuje w ramach comiesięcznych koncertów kameralnych "Cavata na olsztyńskim zamku".

Koncerty w zabytkowych budynkach regionu zrodziły pomysł nagrań czterech płyt CD, dedykowanych miastom regionu, w ramach projektu "Muzyka europejska w zabytkach Warmii i Mazur". Płyty wydane były przez firmę DUX w latach 1995-2000 i zawierają sonaty barokowe kompozytorów niemieckich, włoskich, francuskich i angielskich oraz muzykę polską dawną i współczesną. W 2005 roku ukazała się kolejna płyta zatytułowana "Muzyka europejska w przyrodzie Warmii i Mazur", za którą w roku 2006 został wyróżniony nagrodą Ministra Kultury m.in. "za promocję regionu warmińsko-mazurskiego". Zespół został uhonorowany m.in. nagrodą "Atut 94" i "Złota Płytą" przyznaną przez firmę fonograficzną DUX.

Zespół prowadzi aktywną działalność koncertową także za granicą (Austria, Niemcy, Węgry, Litwa, Szwecja, Francja).

Znajdź wykonawcę

 

Dodaj zespół! Skontaktuj się z nami!

Najbliższe koncerty

  • śr. 24
  • czw. 25
  • pt. 26
  • sob. 27
  • niedz. 28
  • pon. 29
  • wt. 30
więcej w serwisie Orientacja.pl »