Defying

Olsztyn (miasto)

Defying
E-mail
defyingolsztyn@gmail.com
Strona www
defying.bandcamp.com/
Dane kontaktowe
Piotr 507-702-151
Tomek 504-670-29
Miejscowość/gmina
Olsztyn (miasto)
Defying powstało w 2008 roku z inicjatywy Rafała Warniełły (gitara) i Tomasza Semeniuka (perkusja). Zainspirowani twórczością głównie takich grup jak Opeth i Tool, zapragnęli tworzyć własną muzykę. Poszukiwania odpowiednich osób trwały długo. Serce Defying zaczęło mocniej bić kiedy do składu dołączył basista Paweł Siemaszko oraz drugi gitarzysta Dominik Pliszko. W tym składzie powstały pierwsze kompozycje.

Równolegle zespół prowadził długie i żmudne poszukiwanie odpowiedniego wokalisty. Ostatecznie za mikrofonem stanął Marcin Bielski i Defying mogło pracować nad wszystkimi elementami swojego muzycznego konceptu. Po jakimś czasie ekipa pożegnała się z gitarzystą Dominikiem, a jego miejsce zajął Piotr Stępiński. Muzycy w tym składzie zaczynają poważną pracę nad swoimi utworami, czego efektem jest demo zarejestrowane we wrześniu 2010 roku. Od tego czasu grupa zagrała kilkanaście koncertów oraz rozpoczęła cykl imprez spod znaku "Progrock Night", prezentując się na żywo wraz z innymi zespołami z gatunku szeroko pojętego rocka progresywnego. Odniosła też sukcesy na przeglądach Error 2012 w Barczewie (II miejsce), a także w konkursie Ost-Rock w Ostródzie (I miejsce). Jednak przede wszystkim zespół skupił się na komponowaniu dalszego materiału, który w 2012 roku znalazł się na demie "Portraits". Początek roku 2013 przyniósł zmiany personalne. Skład opuścił Marcin, a jego miejsce za mikrofonem zajął Piotrek.

Grupa chętnie prezentuje swoją muzykę na żywo. Na koncie ma udane występy, m.in. z Abstrakt, Beyond The Event Horizon, Obscure Sphinx, Votum, Tides From Nebula czy Closterkeller. Pod koniec kwietnia 2013 roku Defying udał się na mini-trasę po Polsce wraz z poznańskim Butterfly Trajectory.

Muzyka Defying łączy w sobie ciężkie gitarowe brzmienia z melodyjnymi akustycznymi partiami i delikatnymi, wolnymi pasażami o wyrazistej głębi. Zespół nie boi się eksperymentowania i często sięga po niekonwencjonalne środki brzmieniowe, wśród których można usłyszeć szerokie spektrum efektów gitarowych, gitarę akustyczną czy wiolonczelowe smyczki. Głównym założeniem jest stworzenie wyjątkowej atmosfery, pełnej melancholii, niepokoju, grozy i mocnego, metalowego uderzenia.

Znajdź wykonawcę

 

Dodaj zespół! Skontaktuj się z nami!

Najbliższe koncerty

  • śr. 20
  • czw. 21
  • pt. 22
  • sob. 23
  • niedz. 24
  • pon. 25
  • wt. 26
więcej w serwisie Orientacja.pl »