Positive

Ostróda (miasto)

Positive
Strona www
www.positive.pl/positive/
Miejscowość/gmina
Ostróda (miasto)
Zespół POSITIVE powstał we wrześniu 1986 roku w Ostródzie. Początkowo nazywał się Rzeka Czasu, by po kilku miesiącach działalności zmienić nazwę na Positive Vibration.
W latach ’86-’92 kapela zagrała wiele koncertów w miastach północno-wschodniej Polski, min. na Muzycznym Campingu w Brodnicy.
Od samego początku inspiracją dla zespołu była muzyka reggae, oprawiona w bardzo polityczne teksty, dzięki którym w latach radykalnej komuny często koncerty Positive przerywano, wyłączając nagłośnienie.
W roku 1992 zespół zawiesił działalność. Reszta kapeli udzielała się w różnych innych projektach min. Magister z Wyciętą Przysadką Mózgową czy Shalalana.
Jesienią 1994 r. członkowie kapeli spotkali się ponownie pod skróconą już nazwą Positive. Muzycznie poruszali się w klimatach Bad Brains lub znanego w tamtych czasach Helmet. Zespół tworzyli wtedy Jahkson, Piter, Marian oraz nowy członek Rostek.
W 1995 roku wystapili na festiwalu Granzenlos w Osterode am Harz w Niemczech u boku bardzo znanych kapel ( min. Die Schroders). Plonem tego okresu działalności jest płyta „Break the Code” wydana własnym sumptem wiosną 1996 roku. Niedługo po tym Positive po raz kolejny zawiesza działalność, tym razem na dłużej.
W roku 2003 nastąpiła kolejna odsłona zespołu oraz nowy skład w którym grają muzycy znani już z działalności w innych ostródzkich zespołach. Kapela występowała min. na największym zimowym festiwalu reggae „Afryka” w Toruniu oraz została zaproszona jako gość na część trasy „Pankyreggaeparty” wraz z zespołami Habakuk, Proletaryat, Farben Lehre. Wystąpiła również na największym w Polsce festiwalu muzyki reggae „Ostróda Reggae Festival”, który jest organizowany przez basistę grupy – Pitera.
W 2006 roku zespół nagrał „Positive Riddim”, który od tamtego czasu stał się oficjalnym hymnem Ostróda Reggae Festival. Swoje wersje tego numeru nagrali światowej sławy muzycy min. Earl 16 /JAM/, Omar Perry /JAM/, Rootz Underground /JAM/, Dubtonic Kru /JAM, Full Focus Production /SE/, Franziska IT/, No More Babylon /FR/, United Flavour /CZ/, Rebel Control /GB/, Terrakota /POR/, Xova /GB/, Yaz Alexander /GB/ oraz polscy wokaliści Broda /Habakuk/, Jarex i Monia /Bakshish/, Mercedes /RAP/.
Jesienią 2010 roku zespół planuje nagranie płyty, którą wyda agencja Positive Music Promotion.

Skład zespołu:
Agnieszka „Aga” Karłowicz – vocal
Piotr „Piter” Kolaj – bass, vocal
Mariusz „Marian” Ślusarski – perkusja
Grzegorz „Borys” Borkowski – gitara
Bartosz „Bartek” Jursza – gitara

Znajdź wykonawcę

 

Dodaj zespół! Skontaktuj się z nami!

Najbliższe koncerty

  • śr. 21
  • czw. 22
  • pt. 23
  • sob. 24
  • niedz. 25
  • pon. 26
  • wt. 27
więcej w serwisie Orientacja.pl »