Roman Roczeń

Szczytno (miasto)

Roman Roczeń
E-mail
roman@romanro.art.pl
Strona www
www.romanro.art.pl/
Telefon
666 204 098, (22) 631 04 41
Miejscowość/gmina
Szczytno (miasto)
Roman Roczeń (właściwe imię Romuald) ur. 13 lipca 1963 roku w Szczytnie – niewidomy pieśniarz i gitarzysta. W repertuarze ma głównie utwory szantowe, zarówno własnego autorstwa, jak i covery. Występuje od 1997. Zaczynał w warszawskich pubach, od razu zdobywając dużą popularność. Od 2008 roku na gitarze akompaniuje mu Waldemar Lewandowski.

Jest jednym z bardziej znanych artystów szantowych. Dla żeglarzy jest tym, czym Czerwony Tulipan dla studentów i fanów piosenki turystycznej. Członek Stowarzyszenia "Bractwo Zawiszaków", od 20 grudnia 2003 roku członek zarządu tej organizacji.

Jednym z marzeń Romana Roczenia było zorganizowanie rejsu dla niewidomych, który umożliwiłby im "zobaczenie" morza. W 2006 roku udało mu się zrealizować to marzenie i pod koniec maja tego roku miał miejsce pierwszy rejs Zobaczyć morze. Po tym rejsie, w czasie postoju w porcie w Oslo Roman Roczeń uległ wypadkowi – spadł z zejściówki i uszkodził kręgosłup (pęknięty drugi krąg szyjny). Po tym wypadku w całej Polsce odbyła się seria koncertów charytatywnych w celu zebrania pieniędzy na rehabilitację po wypadku, oraz na leczenie innego szantymena – Ireneusza Wójcickiego, u którego w tym samym czasie zdiagnozowano chorobę nowotworową. Powstał też specjalny trójpłytowy album Zobaczyć morze mający na celu pomoc w zebraniu niezbędnych środków na pomoc potrzebującym szantymenom. Przerwa w działalności muzycznej spowodowana rehabilitacją trwała 2 lata.

Dyskografia:
* Mogę kopać tu dalej
* Chłodnia (2002 r., drugie wydanie wzbogacone o jeden utwór w 2010 r.)
* W przerwie (2008 r.)

Znajdź wykonawcę

 

Dodaj zespół! Skontaktuj się z nami!

Najbliższe koncerty

  • sob. 22
  • niedz. 23
  • pon. 24
  • wt. 25
  • śr. 26
  • czw. 27
  • pt. 28
więcej w serwisie Orientacja.pl »