Olsztyński "Traffic Junky" zagra w Berlinie!

2015-07-22 14:32:36 (ost. akt: 2015-07-22 15:19:38)

Kolejny muzyczny awans olsztyńskiego zespołu "Traffic Junky". Muzycy zajęli miejsce na podium Emergenza Poland i wystąpią w Berlinie.

Olsztyński Traffic Junky zagra w Berlinie!

Autor zdjęcia: Paweł Gil

Grupa powstała na początku marca 2013r i natychmiast wstrząsnęła olsztyńską sceną rockową. Muzycy występy na wszelakich przeglądach, konkursach muzycznych, zamieniali na nagrody i wyróżnienia.

Nie musieli długo czekać, nim zostali zauważeni również za Polską granicą. Wspólne grali z takimi tuzami polskiego rocka jak "Acid Drinkers", "Chassis" oraz z zagranicznymi gwiazdami "Scorpion Child" i wszechwładnym Don Airey`em (od roku 2002 klawiszowiec zespołu Deep Purple. Wcześniej pracował w takich zespołach jak Gary Moore, Ozzy Osbourne, Judas Priest, Black Sabbath, Jethro Tull, Whitesnake, Colosseum)

Doświadczenia po wspólnych koncertach wpłynęły na olsztyńską grupę niezwykle mobilizująco. Talent, upór muzyczny zaowocował finałem w ogólnoświatowym przeglądzie muzycznym młodych zespołów rockowych, w którym brały udział 34 kraje.

"Traffic Junky" podczas wielu koncertów "Emergenza Poland" wywalczył udział w polskim finale. I tak 11 lipca w Warszawskim Klubie "Proxima" odbyło się decydujące starcie. Na 10 finalnych zespołów z całej Polski, "Traffic Junky" zajął zaszczytne drugie miejsce.

Dzięki temu olsztyńscy muzycy zagrają na koncercie zorganizowanym przez światowych organizatorów. Koncert odbędzie się w Berlinie w sławnym klubie SO 36.

"Traffic Junky" tworzą Dariusz Krasowski - wokal, Paweł Rychta - gitara, Dominik Piechowski - bass, Bartosz Podębski - perkusja.

Sławomir Tychek