Jury rozpoczyna przesłuchania. Przekrój muzyczny jest ogromny

2014-08-04 18:55:08 (ost. akt: 2014-08-04 18:56:57)

Jury Przeglądu Muzycznego rozpoczyna przesłuchiwanie wszystkich nadesłanych utworów. Spośród 34 wykonawców jurorzy muszą wytypować najlepszą piątkę. — To bardzo trudna decyzja. Nie spodziewaliśmy się aż takiej popularności przeglądu. Przekrój muzyczny jest ogromny — mówią jurorzy.

Na zdjęciu tylko część zespołów, która się do nas zgłosiła

Na zdjęciu tylko część zespołów, która się do nas zgłosiła

Autor zdjęcia: red.

Jurorzy tegorocznego Przeglądu Muzycznego rozpoczynają przesłuchiwanie wszystkich nadesłanych utworów. Przekrój gatunków muzycznych w nadesłanych utworach jest duży: od rocka przez hip-hop, jazz, dance, po fado. — Czeka nas ogrom pracy. Każdego trzeba indywidualnie posłuchać i ocenić. Teraz prosimy o trochę cierpliwości. Wyniki już niedługo — zapowiadają jurorzy.

— Nie spodziewaliśmy się aż takiego odzewu. To dla nas niesamowita radość. Widać, że w Olsztynie jest potrzeba organizowania przeglądów — mówi Katarzyna Staszko, wokalistka The Lollipops oraz przewodnicząca tegorocznego jury. — Choć nie da się ukryć, że ta liczba może też przerażać. Obiektywny wybór pięciu najlepszych wykonawców z 34 to trudna decyzja. Dyskusje będą burzliwe! — przewiduje jurorka.

Sławomir Tychek, muzyk i kompozytor oraz juror tegorocznego przeglądu oczekuje, że przegląd przyniesie ,,powiew świeżości''. — Każdego ocenimy obiektywnie i profesjonalnie — mówi. — Najbardziej zależy mi na autorskich wykonaniach piosenek, ponieważ na ryku muzycznym panuje już przesyt coverów. Ja stawiałbym na zespoły w klimacie Eneja i TrafficJunky. Choć nie da się ukryć, że jestem po prostu bardziej rockowy — śmieje się.

Komentarz zespołów i więcej od jury we wtorkowym wydaniu Gazety Olsztyńskiej. Gazeta dostępna też w formie PDF na kupgazete.pl

Wykonawcy biorący udział w głosowaniu:
Jeden Trzy Bandzur, Legarytmy, Kinga Rataj, Tomasz Rzeszut, Niepoprawni, Adam Borkułak, Gabriela Kocyba, Ejtobangla, ChiCha, PieGoo, LeonLoew, Dziecięce Niebo, The Alley, Ukryta Strona Miasta, Nomakeup, Decent Elephant, Cerber, Moose The Tramp, Derisum Band, Deusjulie, Mirek Deredas, The Second Chance, Paulina Dorawa, Vectoristy, DNA Has Changed in Mechanical Network, Agnieszka Szczucka, We Will Never Be Famous, The Raindrops, Po godzinach, H’ellos, Madame Maracana, Karolina Balle, Empty Box, Soul’s Sound


Jak będą wybierać?
Jurorzy przeglądu muzycznego w składzie: Katarzyna Staszko, Marta Andrzejczyk, Sławomir Tychek i Łukasz Wieliczko (z ramienia ,,Gazety Olsztyńskiej") już wkrótce zakończą głosowanie, wybierając laureatów. Każdy z nich wybierze pięciu wykonawców i przyzna im punkty:
I miejsce (czyli najciekawszy zdaniem jurora wykonawca) to 10 punktów,
II miejsce — 7 punktów,
III miejsce — 5 punktów,
IV miejsce — 3 punkty
V miejsce — 1 punkt.

Pięciu wykonawców z największą liczbą punktów wystąpi 30 sierpnia na scenie podczas Pożegnania Lata z ,,Gazetą Olsztyńską". Jeżeli dwoje lub więcej wykonawców zdobędzie taką samą liczbę punktów, jurorzy przeprowadzą dodatkowe głosowanie. Ale to nie wszystko — już wkrótce zostanie otwarte głosowanie internetowe, a zespół, który je wygra, dostanie tzw. dziką kartę i także wstąpi na scenie 30 sierpnia.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stawiam na JedenTrzyBandzur #1454083 | 79.191.*.* 5 sie 2014 10:41

  Zajebisty kawałek - gostek ma potencjał https://soundcloud.com/jedentrzybandzur /jade-na-wolnym-1

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jan #1454021 | 195.117.*.* 5 sie 2014 08:29

  Mozna jeszcze wysyłać zgłoszenia? Nic o tym nie wiedziałem. Proszę o jakieś namiary. E-mail: a-portos@wp.pl

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. łysy #1453834 | 81.190.*.* 4 sie 2014 20:55

  ło matko ale żeście się ponazywali

  ! - + odpowiedz na ten komentarz