BOKKA prezentuje drugi singiel

2014-02-25 08:23:16 (ost. akt: 2014-02-25 08:26:48)

Zespół okrzyknięty jednym z najciekawszych i najważniejszych debiutów roku 2013 prezentuje drugi singiel i rusza w trasę koncertową.

BOKKA prezentuje drugi singiel

Autor zdjęcia: Mat. zespołu

Po debiutanckim „Town Of Strangers”, zespół odkrywa drugi singiel z płyty „Bokka”. W radiostacjach już od kilku dni można usłyszeć energetyczny i elektryzujący utwór „Reason”, do którego teledysk zrealizował wielokrotnie nagradzany duet PSYCHOKINO.
W czwartek, 20 lutego w katowickiej Hipnozie odbył się koncert zespołu w ramach Before Tauron Nowa Muzyka, który rozpocznie długo oczekiwaną trasę koncertową BOKKA Live Tour 2014. Koncert został wyprzedany po kilku tygodniach.

Fabuła teledysku jest kontynuacją wątku rozpoczętego w poprzednim klipie BOKKI, jednak tym razem duet PSYCHOKINO (Dorota Piskor i Tomek Ślesicki) zabiera nas w świat animacji. Przesycone melancholią, puste przestrzenie, z którymi dotąd kojarzyliśmy enigmatyczne trio, ustępują miejsca estetyce nawiązującej do  lat 80. Klip jest wykonany mieszaniną technik - od tradycyjnej animacji poklatkowej, po nieco mniej zakurzone technologie cyfrowe.

Kim jest BOKKA?
Wiadomo o nich bardzo niewiele. Ich debiutancka płyta wyrażnie zamieszała w środowisku muzycznym. Zyskali uznanie jednego z największych portali muzycznych na świecie Pitchfork, jako pierwszy polski artysta zostali ogłoszeni w line-upie tegorocznego Open’era, wystąpią na tegorocznej edycji festiwalu The Great Escape w Brighton (Wielka Brytania), a liczba odsłon znakomitego teledysku do singla „Town Of Strangers” przekroczyła 400 tys. i nadal rośnie. Personalia i dorobek BOKKI są celowo owiane tajemnicą, by ich muzyka mogła mówić sama za siebie.

Album i trasę BOKKI sygnuje prężnie rozwijające się wydawnictwo muzyczne NEXTPOP.

15 marca zespół wystąpi w Olsztynie w klubie Clava Manum.

Tagi: BOKKA

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB