Materia pracuje nad nową płytą

2013-12-12 21:17:34 (ost. akt: 2013-12-12 11:56:45)

Rodzi się następca rewelacyjnie przyjętego albumu „Case Of Noise” jednego z najciekawszych metalowych zespołów młodego pokolenia w Polsce, czyli formacji Materia. Po skończeniu europejskiej trasy, głośni finaliści Must Be The Music rozpoczęli pracę nad nową płytą i zapowiadają miażdżący album.

Materia pracuje nad nową płytą

Autor zdjęcia: mat. prasowe

– To był dla bardzo intensywny i ważny rok – mówi Michał Piesiak, basista i wokalista w Materii. – Zagraliśmy niezliczoną liczbę koncertów, bardzo się rozwinęliśmy, ewoluowały także nasze inspiracje. Zaczynamy tworzyć materiał na nową płytę, z pewnością będzie bardzo nowoczesny, ale nie pozbawiony odniesień do tego, co w metalu od zawsze było najważniejszy, czyli totalnej miazgi – śmieje się muzyk. – Na nowej płycie damy z pewnością upust naszej fascynacji eksperymentalnymi formami, jakich ciężkie granie przybiera współcześnie – kontynuuje Kuba Marciniak, perkusista w Materii. – Fani tradycyjnego metalu mogą być jednak spokojni, charakterystycznego dla naszej muzyki żywiołu będzie jeszcze więcej – dodaje.

Przypomnijmy, Materia zakończyła niedawno miesięczną europejską trasę. 24 koncerty w 10 krajach, ponad 11.000 kilometrów i podobno co najmniej 99 butelek wódki – tak krótko można podsumować pierwszy taki tour zespołu nazwany „99 Bottles Of Vodka Tour”. Tuż po powrocie Materia zaprezentowała swój najnowszy klip do kontrowersyjnego utworu „B17”.– „B17” to dla nas bardzo ważny utwór – mówi Michał Piesiak, wokalista i basista w Materii. – Niewiele osób wie, że B17 to oznaczenie witaminy, za pomocą której można wyleczyć raka. Media ignorują ten fakt, bo mogłoby to spowodować olbrzymie straty finansowe wśród koncernów farmaceutycznych. Nasz utwór jest więc wynikiem buntu przeciwko oficjalnemu obiegowi, któremu poddana jest większość społeczeństwa. Co do samego klipu, udało nam się znaleźć rewelacyjne miejsce na zrobienie zdjęć do teledysku. Łaźnia w kopalni Mysłowice ma bardzo mroczny, industrialny charakter.

Materia to muzyczni pasjonaci praktycznie od urodzenia. Swoją skromnością i prawdziwą miłością wkładaną do gry porwali serca milionów osób w Polsce. Finaliści ostatniej edycji Must Be The Music doskonale wiedzą, jak wstrząsnąć publiką. Występowali u boku takich sław, jak Metallica, Slayer, Megadeth, Anthrax, Dog Eat Dog, Hunter, Decapitated czy Frontside. Grali na dużej scenie Przystanku Woodstock, otwierali tegoroczną edycję Metalfestu i wiele innych wielkich festiwali w Polsce. Połamane, djentowe rytmy i riffy, których nie powstydziliby się panowie z Meshuggah, świetne czyste i krzyczane wokale, przede wszystkim niezapomniane koncerty - to jest muzyka, obok której nie można przejść obojętnie! 

Na początku 2013 roku Materia własnym sumptem wydała płytę „Case Of Noise”. Album promuje również klip do utworu „Give Me Some Free”.Materia ma na swoim koncie występy przed takimi gwiazdami jak Metallica, Slayer, Megadeth, Anthrax czy Dog Eat Dog oraz udział w Sonisphere Festival, XXX Jubileuszowym Festivalu w Jarocinie, Przystanku Woodstock 2011 oraz Festiwalu Rock Nocą. W tym roku otwierali również Metal Fest w Jaworznie, który jest obecnie największą imprezą metalową w Polsce. Ich ostatnia płyta „Case of Noise” sprzedaje się w fenomenalnym tempie. Materia ma oprócz albumu „Case Of Noise” w dorobku dwa nagrane własnym sumptem materiały, demo „Vandals” z 2009 roku oraz EP-kę „Holidays On The Angels Island” z roku 2011. Oba albumy można pobrać za darmo z profilu Myspace Materii.

Materia powstała w 2007 roku w Szczecinku. Początkowo jako trio:  Michał `Mihu` Piesiak (wok., bas),  Tadek `TeDe` Piesiak (git., wok.) i  Kuba `Marcia` Marciniak (per.). W 2010 roku do zespołu dołącza wieloletni przyjaciel Adrian `Adi` Dubiński (git.). Zespół bardzo intensywnie koncertuje w całej Polsce, szybko odnosi sukcesy na przeglądach i festiwalach – w tym, na tych w Polsce najważniejszych (Przystanek Woodstock, Festiwal w Jarocinie). Bracia Piesiak w 2011 roku wystąpili w Szansie Na Sukces i zostali zaproszeni do Finału w Sali Kongresowej, gdzie wystąpili razem z Arturem Gadowskim. Muzyka Materii to ciężki, nowoczesny metal z progresywnymi ambicjami i licznymi odniesieniami do klasyki gatunku.

mat. prasowe Iron MediaKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB