To pierwszy taki projekt w Europie!

2013-10-08 20:24:17 (ost. akt: 2013-10-09 08:41:15)

"Oczy czarne" — ten jeden z najbardziej znanych romansów rosyjskich kojarzy chyba każdy. Do tej właśnie piosenki cygański zespół Romanca z Olsztyna rozpoczął we wtorek zdjęcia do wideoklipu. Nie będzie on jednak klasyczny, ale połączony ze śpiewem znanych śpiewaków operowych. To pierwszy taki projekt w Europie.

To pierwszy taki projekt w Europie!

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Alicja Węgorzewska (mezzosopran), Sylwia Lorens (sopran) i Leszek Świdziński (tenor) — te trzy gwiazdy polskiej sceny operowej wystąpią wspólnie Romancą w teledysku do piosenki „Oczy czarne”. Zdjęcia rozpoczęły się we wtorek po południu w hotelu Villa Pallas.

Skąd pomysł na połączenie muzyki cygańskiej z operą? — Wszystko zaczęło się w tym roku — opowiada Roland Bilicki, lider Romancy. I wyjaśnia: — Wystąpiliśmy na festiwalu w Krynicy Zdroju, którego kierownikiem jest Alicja Węgorzewska.

Scenariusz klipu, póki co, owiany jest tajemnicą, ale my znamy kilka jego szczegółów. — Będą namiętne cygańskie tańce, a nasi śpiewacy operowi odejdą w pewnym momencie od stolika, przy którym piją wino i zaczną śpiewać razem z zespołem — zdradza Tomasz Runo, menedżer Romancy. Oczywiście klip jest realizowany w nocnej scenerii.

mp

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Gość #1216592 | 178.42.*.* 11 paź 2013 21:52

    Muzyka Romska od wieków inspirowała twórców to prawda. A Romanca z tego korzysta i to bardzo dobrze.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Lister #1214297 | 88.199.*.* 8 paź 2013 22:51

    Mój Boże! Co za megalomania: pierwszy taki projekt w Europie! Może od razu napisać, że na świecie! Przecież to odgrzewane kotlety, a takich pomysłów i projektów było na pęczki. Przykładowo taki Strauss i jego "Baron Cygański" to pewnie w grobie przewracają się ze śmiechu...

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)