Młody zespół, który stara się wybić. Z sukcesami!

2013-09-16 13:35:28 (ost. akt: 2013-09-16 11:42:47)

Grają ze sobą zaledwie od marca, ale już zdobyli serca olsztynian i wygrali przegląd muzyczny Planetafest 2013. — Sporo naszych fanów to ludzie po pięćdziesiątce. Przychodzą do nas po koncertach, sklejają z nami piątki i mówią, że muzyka żyje. To jest piękne! — mówią młodzi muzycy zespołu Traffic Junky.

Traffic Junky - charyzmatyczny kwartet, który swoim stylem grania wraca do korzeni muzyki rockowej z lat 70' i łączy ją z nowocześnie brzmiącymi riffami.

Traffic Junky - charyzmatyczny kwartet, który swoim stylem grania wraca do korzeni muzyki rockowej z lat 70' i łączy ją z nowocześnie brzmiącymi riffami.

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

— Jak powstał zespół, który był najlepszy podczas Planetafest?
Dominik Piechowski: — Na początku było nas tylko trzech. Dopiero potem na naszą próbę przyszedł Darek (Dariusz Krasowski — red). Wcześniej nawet się nie znaliśmy. W marcu zmienił się nasz bębniarz. To wtedy dołączył do nas Bartek (Bartosz Podębski — red.).
Dariusz Krasowski: — I co ciekawe, nigdy wcześniej nie śpiewałem. Nasz gitarzysta powiedział mi, że ma fajny skład, z którym gra. Byłem ciekaw, więc przyszedłem na próbę. Wcześniej skończyłem szkołę muzyczną na trąbce, grałem na perkusji, ale nigdy nie śpiewałem. Zaczęliśmy grać w marcu, a już w kwietniu zagraliśmy pierwszy koncert.

— Jak wam się udało zrobić to w miesiąc?
DP: — To wszystko bardzo szybko się dzieje. Jesteśmy młodym zespołem, ale każdy z nas grał już wcześniej. Na próbie zebrało się po prostu czterech świadomych muzyków. Wiemy, jak wygląda taka praca i może dlatego nam się udało.
DK: — My po prostu chcemy grać rocka. Każdy z nas interesuje się różnymi gatunkami. Traffic Junky to fuzja naszych pomysłów. Muzyka jest naszą pasja. Fajnie, że ludzie nas dobrze odbierają. Mamy motywację, żeby działać.— Traffic Junky jest kapelą do pogrania w wolnej chwili czy macie ambitniejsze plany?
DP: — To nie jest zespół, który gra tylko w wolnym czasie. My tym żyjemy. Trudno przebić się młodym, ale to jest nasze marzenie. Robimy to z radością. Robimy swoje. Nie bujamy w obłokach. Stawiamy sobie najbliższe i mierzalne cele i konsekwentnie je realizujemy.
DK: — Od marca zagraliśmy już siedem koncertów. Planujemy trasę koncertową. To jest fajne, bo okazało się, że ludzie chcą słuchać naszej muzyki. Zaprosiły nas olsztyńskie puby. Moglibyśmy zagrać w Carpenterze. Nie każdy może tam wystąpić, a nam się udało. Stawiamy sobie kolejne cele.

— Jakie?
DK: — Nagraliśmy demo. Zimą chcemy wejść do studia. A wiosną planujemy poruszyć Olsztyn nową płytą.
DP: — Jesienią chcemy pojechać w trasę. Poza tym czekamy na powrót studentów do Olsztyna. Wstrzeliliśmy się z muzyką, gdy ich nie było. Jesteśmy ciekawi, jak nas odbiorą. Poza tym, fajnie byłoby zagrać na Kortowiadzie.

— W Olsztynie trudno się wybić?
DK: — W Olsztynie jest bardzo duży potencjał muzyczny. Ale dotąd nie było takiego zespołu rockowego z melodyjnym wokalem. Chcemy zmienić pogląd, że w Olsztynie nic się nie dzieje. Dzieje się sporo, tylko ludziom się nie chce tego zauważyć.
DP: — Ludzie potrzebują też takich wydarzeń jak Planetafest. Publiczność daje nam dużego kopa na scenie.
DK: — Widzimy na naszych koncertach już znane twarze osób, które dzielą się z nami swoimi emocjami. Doskonałym przykładem jest właśnie Planetafest, kiedy pod scenę przyszli fani. Brakuje nam w Olsztynie więcej takich inicjatyw jak Planetafest. Coś się dzieje w Ostrołęce, Toruniu, Gdańsku. Cały czas są przeglądy i duże koncerty. A Olsztyn śpi, choć tu jest niesamowity potencjał.

— Zauważyłem, że waszą muzyką interesują się też starsi słuchacze.
DK: — To prawda. Sporo naszych fanów to ludzie po pięćdziesiątce.
DP: — Przychodzą do nas po koncertach, sklejają z nami piątki i mówią, że muzyka żyje. To jest piękne!
DK: — Nasza muzyka jest trochę przekorna. Cofamy się do muzyki lat 70. Czujemy ją. Jesteśmy przesiąknięci klasyką. I ludzie widocznie też to czują.

— Jak myślicie, skąd wziął się wasz sukces?
DK: — Muzyka żyje cyklami i wraca co 20 lat. I akurat jest powrót stoner rocka, który staramy się grać.
DP: — Nikt od dłuższego czasu tak nie grał. Szczególnie w Olsztynie. I tego chyba brakowało.

— Nie macie przez muzykę problemów w pracy czy szkole?
DP: — Pracujemy, a Bartek nadal się uczy. Poświęcamy coś dla tego zespołu. Jesteśmy po prostu temu oddani. I choć to wymaga wyrzeczeń, to jest to dla nas przyjemność. Dajemy z siebie wszystko i udaje nam się pogodzić nasze obowiązki z pasją.
DK: — Bartek nasz perkusista daje nam świeży powiew. Ma dopiero 18 lat, ale ma talent. Jest bardzo oddany bębnom.
DP: — Nie możemy też nie wspomnieć o Pawle, naszym gitarzyście, który jest mocnym filarem zespołu. Swoją grą kreuje nasze brzmienie i ma duży wpływ na kształt poszczególnych numerów.

— Swój pierwszy klip nagraliście w... Argentynie Dywickiej.
DK: — Chciałem, żeby nasz klip był na pustyni i udało się. To pasuje klimatem do naszej muzyki. Ale nie możemy zdradzić, gdzie jest Argentyna Dywicka.

— Co doradzilibyście młodym zespołom?
DP: — Żeby nie przejmować się komentarzami. Robić swoją muzykę z pasją i z serca. No i pchać się do przodu, ile można.
DK: — My dajemy z siebie wszystko.

— Co o waszym projekcie myślą rodzice?
DP: — Ja swój pierwszy bas dostałem właśnie od rodziców pod choinkę. I oni żyją muzyką. Dobrze jest mieć kogoś, kto wspiera twoją pasję.
DK: — Rodzice nas wspierają. Mówią o naszych koncertach. A jak napisaliście o naszej wygranej w Planetafest, to kupili gazety. Chomikują je i chwalą się bliskim. Moja mama, jak byłem mały, to batem mnie zaganiała na zajęcia z trąbki. Ale dzięki temu stworzyła we mnie pasję do muzyki i za to jej bardzo dziękuję.

Traffic Junky:
Zespół powstał w marcu 2013 roku. W sierpniu muzycy wygrali współorganizowany przez „Gazetę Olsztyńską” przegląd muzyczny Planetafest 2013. Grupe tworzą: Dominik Piechowski — bas, Dariusz Krasowski — wokal, Bartosz Podębski — bębny, Paweł Rychta — gitara.

Najbliższy koncert zespół zagra 21 września w klubie Nowy Andergrant w Olsztynie. Możesz polubić zespół na Facebooku lub subskrybować w serwisie YouTube.


Marcin Wójcik - możesz obserwować autora na Facebooku.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. argento #1198384 | 88.156.*.* 16 wrz 2013 17:21

    przecież to żwirownia w Dywitach a nie żadna Argentyna :) kamień , żwir, piasek - przystępne ceny wraz z dowozem - polecamy

    ! - + odpowiedz na ten komentarz