Summer Fall Festival już w sobotę

2013-09-11 21:13:36 (ost. akt: 2013-09-11 12:49:07)

Wraz z końcem lata nadszedł czas na ostatnią festiwalową imprezę na płockiej plaży, czyli Summer Fall Festival. Już 14 września zabrzmią tu dźwięki rocka, reggae i punk.

Summer Fall Festival już w sobotę

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Podczas tegorocznej imprezy, oprócz gitarowych brzmień, usłyszymy również muzykę reggae i punk. Wystąpią: Jelonek, Closterkeller, Enej, Bednarek, Farben Lehre, Analogs i Offensywa.

Zespół pod wodzą Kamila Bednarka gości na muzycznej scenie od 2012 roku. Jego debiutancka płyta, wydana wraz z grupą Star Guard Muffin osiągnęła status podwójnej platyny. W ubiegłym roku ukazał się krążek grupy Bednarek „Jestem...”, który szybko wspiął się na szczyty list sprzedaży. Za sprawą Bednarka i jego bandu, na płockiej plaży usłyszymy pozytywnie bujające rytmy reggae wzmocnione dźwiękami rocka i soulu.

Na przeciwległy biegun muzyczny zbierze festiwalową publiczność grupa Enej. Choć zespół funkcjonuje już przeszło dekadę, na szczyty popularności wspiął się dzięki telewizyjnemu show, które wygrał prezentując piosenkę „Radio Hello”. Od tego czasu utwory formacji Enej stają się prawdziwymi hitami. Nie inaczej było w przypadku singla „Skrzydlate Ręce” pochodzącego z ostatniego albumu zespołu „Folkhorod”.

Płocki festiwal, to również spora dawka ostrego brzmienia. Zespół Closterkeller, któremu przewodzi jedna z najważniejszych kobiecych osobowości polskiej sceny muzycznej, obchodzi w tym roku ćwierćwiecze działalności. Grupa ma na koncie dziewięć studyjnych albumów, z których ostatni, „Bordeaux” ukazał się w 2011 roku. Dzięki niepowtarzalnemu stylowi „klimatycznego” rocka, długoletniej działalności i unikalnemu głosowi Anji Ortohodox, Closterkeller zyskał miano kultowego zespołu oraz zdobył rzesze wiernych fanów.

Równie mocne dźwięki zaserwuje publiczności Jelonek. Muzyk porywa słuchaczy zaskakującą mieszanką klasycznego brzmienia skrzypiec i ostrego rocka. Michał Jelonek to charyzmatyczny artysta i prawdziwe zjawisko rodzimej sceny. Koncertował nie tylko na największych polskich festiwalach, ale również na scenach Meksyku, Estonii czy Szwajcarii. Za swoją unikalną muzykę był kilkukrotnie nominowany do Fryderyków. W 2008 roku wraz z zespołem Ankh został uhonorowany nagrodą „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Jego druga solowa płyta „Revenge” ukazała się w 2011 roku.

Na nadwiślańskiej plaży nie zabraknie również punkowych melodii. Fanów tego gatunku ucieszy występ płockiej grupy Farben Lehre. Zespół, który od blisko trzydziestu lat gości na najważniejszych rockowych festiwalach, w ubiegłym roku wydał swój dwunasty album „Achtung 2012”. Na płockim koncercie wraz z Farben Lehre zagrają goście, który pojawili się również na ostatnim krążku zespołu, m.in. Anja Orthodox, Piotr „Gutek” Gutkowski i Kamil Bednarek.

Podczas Summer Fall Festival zagrają także dwie szczecińskie formacje. Grupa The Analogs, która od połowy lat 90. przewodzi w gatunku street punku. Zespół współtworzył ścieżkę dźwiękową do filmowej wersji kultowego komiksu „Wilq – Superbohater”. W ubiegłym roku ukazał się ich ostatni album „XIII Ballady czasu upadku”. Drugim zespołem będzie Offensywa, grająca mieszankę punku i ska. Przez sześć lat grupa koncertowała pod nazwą No future. W 2012 roku, już jako Offensywa, muzycy wydali ostatni album „Jest jak jest”.

Summer Fall Festival; 14 września; Plaża nad Wisłą; wstęp bezpłatny


Program:

15:30-16:10 OFFENSYWA
16:25-17:15 ANALOGS
17:35-18:35 JELONEK
18:55-20:05 ENEJ
20:25-21:35 BEDNAREK
21:55-23:10 FARBEN LEHRE
23:30-00:40 CLOSTERKELLER

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB