Cztery minuty promujące i miasto, i Warmię. Casting!

2013-09-05 14:49:00 (ost. akt: 2013-09-05 14:51:41)

Już dzisiaj rusza casting do muzycznego klipu promującego Olsztyn. Pomysłodawcą projektu jest rockowy zespół Messa. W castingu udział może wziąć każdy olsztynianin. — Liczy się tylko pozytywne nastawienie! — mówi Marcin Kiełbaszewski, producent Messy.

Cztery minuty promujące i miasto, i Warmię. Casting!

Autor zdjęcia: Facebook Messa

W ubiegłą sobotę Messa zgarnęła w Ostrołęce pierwszą nagrodę Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Rockowych Rockołęka 2013. Oprócz głównej nagrody (1500 zł), młodzi muzycy wystąpili podczas koncertu głównego przed legendarną grupą rockową Illusion. Tego samego dnia, tyle że kilka godzin wcześniej, Messa zagrała na Pożegnaniu Lata z "Gazetą Olsztyńską". Teraz zespół z Olsztyna realizuje kolejny projekt promujący stolicę Warmii i Mazur.

Messa w bazie zespołów Gramy.to

Za pośrednictwem "Gazety Olsztyńskiej" Messa rozpoczyna casting do klipu o Olsztynie z hitem "O, Warmio" w tle. Klip, który będzie trwał tyle, ile trwa piosenka — około 4 minut — nie będzie teledyskiem, bo... — ...naszym celem nie jest promocja zespołu, ale przez ten klip i naszą piosenkę chcemy promować Olsztyn. Czyli miasto, w którym żyjemy i które bardzo kochamy — tłumaczy ideę Marcin Kiełbaszewski, producent Messy. — Piosenka "O, Warmio" miała i ma promować Olsztyn, a nie zespół Messa. I nie wycofujemy się z tego postulatu — dodaje Krystian Siemaszko. — Chodzi nam o to, żeby nakłonić olsztyniaków do pozytywnego postrzegania Olsztyna i Warmii. — A mamy bardzo dużo walorów, które, niestety, nie zawsze dostrzegamy. My chcemy to zmienić — dodaje Kiełbaszewski.

Potrzeba młodych i trochę starszych


Muzycy poszukują osób do roli pierwszoplanowej, a także do krótkich epizodów. Poszukiwana jest około 20-letnia para damsko-męska. Scenariusz klipu na razie owiany jest tajemnicą. Ale nam udało się wyłudzić kilka zaplanowanych detali. — To będą turyści, zakochani w sobie i w Olsztynie — zdradza Marcin Kiełbaszewski. I dodaje: — W tle chcemy zaprezentować walory miasta, a dziewczyna dodatkowo ma być personifikacją tytułowej Warmii.

Z kolei w kilkusekundowych epizodach również wystąpią pary, ale w różnym przedziale wiekowym: 5, 10 oraz 60-80 lat. Jak mówią członkowie Messy, mimo że klip jest inicjatywą niezależną, stanie się częścią kroniki olsztyńskiej. — Wystąpienie w takim projekcie jest wspaniałą okazją, aby zapisać się w historii naszego miasta — zachęca Marcin Kiełbaszewski. Reżyserem klipu jest Robert Gasperowicz (Exploited Media).

mp

Wyślij zdjęcie i numer telefonu:
Aby wziąć udział w castingu należy wysłać zgłoszenie ze zdjęciami twarzy, całej sylwetki oraz numerem kontaktowym na adres: olsztyn@uczy.pl. Casting, który rozpoczyna się dzisiaj, potrwa dwa tygodnie. Z wybranymi osobami osobiście skontaktują się muzycy z Messy, którzy dokonają wyboru w składzie: reżyser, członkowie zespołu, menedżer Adam Siemaszko oraz producent. — Klip będzie prosty, ale w tej prostocie będziemy chcieli oddać to, co Olsztyn i Warmia ma najlepszego. Liczymy na was! — mówi Marcin Kiełbaszewski.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. M #1191375 | 77.253.*.* 6 wrz 2013 09:24

  Messa rulezzzz!!! Powodzenia!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. katechetka #1191246 | 81.190.*.* 5 wrz 2013 23:00

  może się zgłoszę????

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. aha #1191102 | 95.160.*.* 5 wrz 2013 20:02

  http://en.wikipedia.org/wiki/File:Pantyh ose_for_men_-_20090612.jpg

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Mieszkaniec Olsztyna od urodzenia ;) #1190951 | 37.31.*.* 5 wrz 2013 16:27

  Wygląda na to, że młode metaluchy robią miastu lepszą promocję niż ratusz (jakakolwiek lepsza niż żadna;) jakkolwiek nie przepadam za muzyką metalową, będę trzymał kciuki - powodzenia! ( do castingu nie zgłaszam się bo nie łapię się w żadnej kategorii wiekowej i już wyobrażam sobie reakcję mojej żony;)

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz