Platynowa Płyta dla Rodrigueza za album „Searching For Sugar Man”

2013-09-02 22:48:39 (ost. akt: 2013-09-02 16:04:32)

Wystarczyło sześć miesięcy od premiery, aby album ze ścieżką dźwiękową do filmu „Sugar Man” uzyskał w naszym kraju status Platynowej Płyty.

Platynowa Płyta dla Rodrigueza za album „Searching For Sugar Man”

Autor zdjęcia: Sony Music/ Rodriguez

Album z czternastoma piosenkami Rodrigueza, niezwykłego i tajemniczego artysty, o którym opowiada film wyreżyserowany przez Malika Bendjelloula od dwudziestu pięciu tygodni utrzymuje się w zestawieniu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce!

„Searching For Sugar Man” to pięćdziesiąt minut muzyki. Na płycie oprócz absolutnego hitu „Sugar Man” znalazło się trzynaście innych piosenek m.in „I Wonder”, który podbił serca słuchaczy rozgłośni radiowych czy przepiękny, chwytający za serce „Cause” określany w filmie, jako „najsmutniejsza piosenka na świecie”. Znakomity protest song "Sandrevan Lullaby - Lifestyles" oraz bluesujacy utwór "Street Boy" to tylko niektóre perełki z tego albumu. Rockowe ballady, folkowe granie i akustyczna gitara to przepis Rodrigueza na naprawdę przebojową płytę.

Sixto Rodriguez, artysta jeszcze pół roku wcześniej znany tylko niewielkiej grupie pasjonatów muzyki stał się jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych artystów w naszym kraju. Zainteresowanie postacią tego niezwykłego artysty i jego muzyką jest olbrzymie. Jego piosenki można zaliczyć do pierwszej piątki muzycznych objawień czterech ostatnich dekad w muzyce. Gwarantujemy, że każdy, kto znajdzie choć chwilę na posłuchanie piosenek Sixto zakocha się od razu w tych niezwykłych, ponadczasowych kompozycjach.

20 września na sklepowych półkach znajdzie się płyta DVD z filmem "Sugar Man", który stał się niespodziewanym przebojem w polskich kinach. Ten niezwykły film zobaczyło blisko 90 tys. widzów! Na płycie, oprócz nagrodzonego Oscarem dokumentu, znajdzie się też ponad półgodzinny making of oraz fragment koncertu Sixto Rodrigueza z Phoenix.
Tagi: Rodriguez

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB