Flow i rock z innej Planety. Sprawdź wyniki!

2013-08-29 17:57:49 (ost. akt: 2013-08-29 21:57:36)

Takich brzmień, jakie można było usłyszeć w Planecie 11, dawno w Olsztynie nie było. Na jednej scenie w ciągu kilku godzin wystąpili raperzy i rockmani.

Flow i rock z innej Planety. Sprawdź wyniki!

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Finałowe występy rozpoczęli raperzy. Blok 61, Gre Szu, King Sound, Marvis i Michał Boksicz starali się zachwycić jury i fanów swoim płynnym flow i dobrymi tekstami. Najlepszy okazał się Marvis. – Był inny niż wszyscy, oryginalny. Poza tym oprócz rapowania miał podśpiewanie refreny. Jego występ był spójny – tłumaczy werdykt Przemysław „Świder” Kuśmider.
Adrian „Marvis” Maciejewski był zadowolony ze swojego występu i wygranej. – To był mój pierwszy konkurs, ale grałem już kilka koncertów – wyjaśnia.
Wyróżnienie otrzymał zespół Blok 61.

Po nich na scenę weszli rockmani. Do rywalizacji stanęły zespoły: FreeWolni, NerV, Reshape, The Ducktion i Traffic Junky. Dali z siebie wszystko. Usłyszeliśmy ostre gitarowe riffy, mocny wokal i poczuliśmy prawdziwego rocka. Zwycięzcą w tej kategorii był zespół Traffic Junky.
Muzycy z zespołu Traffic Junky grają ze sobą od marca. - To nasz pierwszy sukces. Jesteśmy bardzo zadowoleni - przyznają. - Mamy już plany na trasę koncertową i promocję.
Wyróżnienie za występ dostała Magda Bębenek, która w zespole FreeWolni gra na perkusji.

Muzyczne widowisko nie skończyło się jednak szybko. Na scenę po wszystkich finalistach weszli jeszcze Romantycy Lekkich Obyczajów, którzy swoimi kawałkami zaczarowali widzów. W zespole gra Damian Lange, który razem z zespołem transsexdisco wygrał w pierwszej edycji Planetafest.

Zwycięzcy przeglądu wygrali możliwość nagrania materiałów w BAT Studio i Make Some Noize. Organizatorem wydarzenia jest Planeta 11, a współorganizatorami są „Gazeta Olsztyńska”, Akademickie Centrum Kultury i Miejski Ośrodek Kultury.

Marcin Wójcik

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB