Metalowy wrzesień z Materią

2013-08-29 21:37:52 (ost. akt: 2013-08-29 12:43:00)

Materia – jeden z najbardziej obiecujących metalowych zespołów w kraju, głośny finalista programu Must Be The Music – zapowiada metalowy wrzesień i informuje o koncertach w całym kraju. Trasę rozpoczną koncerty w Ostródzie, Toruniu i Bydgoszczy już w przyszły weekend.

Metalowy wrzesień z Materią

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Na swoim koncie mają występy przed takimi gwiazdami jak Metallica, Slayer, Megadeth, Anthrax czy Dog Eat Dog oraz udział w Sonisphere Festival, XXX Jubileuszowym Festivalu w Jarocinie, Przystanku Woodstock 2011 oraz Festiwalu Rock Nocą. W tym roku otwierali również Metal Fest w Jaworznie, który jest obecnie największą imprezą metalową w Polsce.

– Koncerty to nasz żywioł – mówi Michał Piesiak, basista i wokalista w Materii. – Gramy ich dużo, będziemy grać jeszcze więcej. Wrzesień będzie miesiącem Materii, damy z siebie wszystko. – zachęca.

Plan koncertów:
6 września: Ostróda, Tawerna u Zdzicha (ul. Słowackiego 36), support: Noxx, Reshape, start: godzina 20:00

7 września: Toruń, Klub Dwa Światy (ul. Ducha św. 10/12), support: Menace, Owl Train, start: godzina 20:00

8 września: Bydgoszcz, Klub Estrada Stagebar (ul. Dworcowa 51), support: Dysforia, Gengis Khan (Włochy), start: godzina 20:00

Kolejne koncerty:
13.09 Swarzędz - Black Pub
14.09 Szczecinek - Zamek Książąt Pomorskich
20.09 Szczecin - Wasabi
21.09 Chorzów - Club Tigers Riders
27.09 Ozimek - Zberny Music Club
28.09 Tychy - Underground (przed Decapitated)

Materia powstała w 2007 roku w Szczecinku. Początkowo jako trio:  Michał `Mihu` Piesiak (wok., bas),  Tadek `TeDe` Piesiak (git., wok.) i  Kuba `Marcia` Marciniak (per.). W 2010 roku do zespołu dołącza wieloletni przyjaciel Adrian `Adi` Dubiński (git.). Zespół bardzo intensywnie koncertuje w całej Polsce, szybko odnosi sukcesy na przeglądach i festiwalach – w tym, na tych w Polsce najważniejszych (Przystanek Woodstock, Festiwal w Jarocinie). Bracia Piesiak w 2011 roku wystąpili w Szansie Na Sukces i zostali zaproszeni do Finału w Sali Kongresowej, gdzie wystąpili razem z Arturem Gadowskim. Muzyka Materii to ciężki, nowoczesny metal z progresywnymi ambicjami i licznymi odniesieniami do klasyki gatunku.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB