„Panny Wyklęte” – płyta już w przedsprzedaży!

2013-08-28 11:19:32 (ost. akt: 2013-08-28 11:19:56)

Album „Panny Wyklęte” to najnowszy projekt muzyczny Darka Malejonka, Maleo Reggae Rockers i wybitnych artystek polskiej sceny muzycznej zainspirowany losem Żołnierzy Wyklętych, dla których walka o Wolną Polskę nie skończyła się wraz z zakończeniem II wojny światowej. Płyta, której premiera przewidziana jest na 14 września dostępna jest już w przedsprzedaży.

„Panny Wyklęte” – płyta już w przedsprzedaży!

Autor zdjęcia: Iron media

Płyta „Panny Wyklęte” zostanie wydana 14 września 2013 przez Fundację Niepodległości w ramach kampanii ROK ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH oraz firmę Fonografika, która od dziś (27.08.2013) oferuje album w formie przedsprzedaży. Do każdej płyty dołączony jest unikatowy tatuaż „Inka”!

Płyta wprowadza w niezwykły nastrój i nie chodzi tu tylko o zadumanie się nad tym wstrząsającym czasem naszej historii. Niezwykłe w niej jest to, że słuchając tych utworów przeżywa się i momenty solidarności z bohaterami tekstów, gotowości do walki o pamięć Niezłomnych na przemian z buntem, bezradnością i wzruszeniem takim do łez i dreszczy... Utwory oddają uczucia, które towarzyszyły tamtym ludziom i tamtym czasom. Słowa wbudowane są w niezwykłą muzykę, tak różnorodna jak różnorodne są teksty i ich Autorki. Każda wokalistka śpiewa w zgodzie z tym co czuje, wszystkie napisały teksty pod dyktando serca przejętego losami Wyklętych. Poza utworem Pań Przybysz – wszystkie pieśni – od soulowych, reggae’owych przez rap po wręcz metalicznego rocka – to muzyczne pióro Darka Malejonka. Do walki o dobre imię polskich bohaterów Darek zaprosił: Anię Brachaczek, Gonix, Halinkę Mlynkovą, Ifi Ude, Kasię Kowalską, Lilu, Kasię Malejonek, Marcelinę, Marikę, Monę, duet Paresłów (Dore i Fala), Annę Przybysz, Natalię Przybysz, Paulinę Przybysz. Wszystkie Artystki zaśpiewały tak niesamowicie, jak tylko może zaśpiewać kobieta – o mężczyźnie, za którym tęskni, o którego się boi, którego traci i którego kocha i szanuje. Kobieta osłabiona brakiem mężczyzny, ojczyzny i troska o codzienność a mimo to mocna wiarą, wiernością i miłością. Ekstremalnie niebezpieczne czasy, gdzie życie ociera się o śmierć, miłość i wierność duszona jest nienawiścią i zdradą, gdzie Niezłomnych wychowanych na świętościach: Bóg, Honor Ojczyzna - historia wciągnęła w czasy zła, donosów, strachu i kolejnego politycznego poddaństwa. Te moce stworzyły płytę która jest symbiozą misterium dla ducha i uczty dla ucha. Prawdziwy polski elementarz patriotyzmu i śpiewnik, który powinien znaleźć się w każdym polskim domu. Projekt wsparty honorowymi patronatami najważniejszych polskich instytucji: Instytutu Pamieci Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
1. SIŁA - Mona
2. ON NIE ZAPOMNI - Marcelina
3. NIEZŁOMNI - Kasia Kowalska
4. JEDNA CHWILA - Kasia Malejonek
5. HEROINA - Gonix
6. JEST MI ZIMNO - Ania Brachaczek
7. INNA - Ifi Ude
8. PANIE GENERALE - Halinka Mlynkowa
9. NOCNA ZMIANA - Dore
10.WALCZYK - Lilu
11. MODLITWA DZIEWCZYŃSKA - Marika
12. KAWKA NA ORDYNACKIEJ - Paresłów
13. CZARNO BIAŁY - Siostry Przybysz
14. PRAWEM WILKA - Marcelina
15. NOC - Ania Brachaczek, Darek Malejonek
16. ETIUDA REWOLUCYJNA

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB