Burn Selector Festival: Znamy kolejne zespoły

2013-08-27 09:54:14 (ost. akt: 2013-08-27 09:55:10)

Na Burn Selector Festival usłyszycie zespół, który gra głośniej od Swans i Throbbing Gristle, a w dodatku można do niego tańczyć. Factory Floor przyjadą do Polski tuż przed wydaniem debiutanckiego albumu. Do line-upu dołączają także: Kixnare, XX▲N▲XX, Rebeka, UL/KR.

Burn Selector Festival: Znamy kolejne zespoły

Autor zdjęcia: Mat. prasowe

Dziennikarze porównują ich do post-punkowych klasyków Throbbing Gristle i umieszczają w „dystopicznym trójkącie” ze współczesnymi Liars czy These New Puritans, ale zespół po swojemu sięga do korzeni. Wokalistka i gitarzystka Nik Colk, perkusista/wokalista Gabriel Gurnsey i klawiszowiec/basista/wokalista Dominic Butler mieli tupet: niezatytuowaną jeszcze EP-kę demo wysłali do perkusisty Joy Division i New Order, adresując ją po prostu „Stephen Morris, Macclesfield”. Paczka trafiła do adresata, któremu spodobało się to, co usłyszał – zremiksował potem utwór „Wooden Box”. Trio miało także okazję współpracować z takimi legendami, jak Psychic TV i Cosey Fanni Tutti ze wspomnianego Throbbing Gristle. Tegoroczny hipnotyczny singiel „Fall Back” brzmi tak, jakby mogło brzmieć „Blue Monday” New Or der, nagrane w 2013 roku, wzbogacone o dyskretny głos Nik-a la Kim Gordon z Sonic Youth z czasów no-wave'owej płyty „Confusion is Sex”. Grupa nagrywała m. in. w wytwórni Blast First Petite, co dobrze oddaje to, co dzieje się z uszami słuchaczy na koncertach. Powtarzalny hałas Factory Floor rzeczywiście budzi skojarzenia z fabrycznymi piętrami, ale jest to hałas, do którego chce się tańczyć.

Factory Floor wystąpią na Burn Selector Festival 7 września. Warszawska publiczność będzie miała okazję usłyszeć materiał z imiennego albumu zaledwie dwa dni przed jego premierą. „Factory Floor” ukaże się we wpływowej wytwórni DFA, odpowiedzialnej za nagrania m. in. LCD Soundsystem i Hot Chip.

Do line-upu dołączają także: Kixnare, XX▲N▲XX, Rebeka, UL/KR.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB