Znamy finalistów Planetafest!

2013-08-23 12:25:34 (ost. akt: 2013-08-23 12:25:36)

Ostry rock i dobry rap. W finale Planetafest wystąpi 10 zespołów, które reprezentują te dwa style muzyczne. Najlepsi mogą wygrać nagranie singla i promocję zespołu.

Znamy finalistów Planetafest!

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

FreeWolni, NerV, Reshape, The Ducktion i Traffic Junky to zespoły rockowe, które wystąpią na finałowym koncercie. Przed nimi zaprezentują się wykonawcy muzyki hiphopowej: Blok 61, Gre Szu, King Sound, Marvis i Michał Boksicz. Ich występy na scenie ocenią jurorzy i publiczność. Zwycięzcy przeglądu z każdej grupy będą mogli nagrać materiał w BAT Studio lub Make Some Noize, a także pokazać się 31 sierpnia na Osiedlowym Pożegnaniu Lata z „Gazetą Olsztyńską”.

Przypomnijmy, że zgłoszenia napływały z całego region. W sumie do przeglądu zgłosiło się 25 kapel, 15 rockowych i 10 hiphopowych. Jury złożone z muzyków i dziennikarzy wytypowało finałową dziesiątkę.

Koncert finałowy Planetafest odbędzie się 29 sierpnia na scenie w atrium Planety 11. Wstęp na imprezę jest wolny. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Romantycy Lekkich Obyczajów. Damian Lange z RLO gra także w zespole Transsexdisco, który zwyciężył w pierwszej edycji Planetafest.

Organizatorem wydarzenia jest Planeta 11, a współorganizatorami są „Gazeta Olsztyńska” i Akademickie Centrum Kultury.

wam

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB