Neuronia wystąpi na festiwalu Fugazi!

2013-08-21 17:35:50 (ost. akt: 2013-08-21 17:35:41)

Obchodząca w tym roku dziesięciolecie warszawska Neuronia jest kolejnym potwierdzonym zespołem, który zagra w ramach Festiwalu Fugazi. Zespół pojawi się na scenie 3 września u boku takich formacji, jak Vader czy Acid Drinkers

Neuronia wystąpi na festiwalu Fugazi!
– Dzień, w którym zagramy został zatytułowany „Czarno to widzę” – mówi Michał Rogala, gitarzysta i założyciel Neuronii. – Jak sama nazwa wskazuje, na scenie będzie ciężko i głośno. Gramy m.in. razem z Vader i Acid Drinkers. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaufanie i możliwość wsparcia naszą muzyką prawdopodobnie najdłuższego festiwalu świata. Gwarantuję, że damy z siebie wszystko! – dodaje.

2013 to rok szczególny dla warszawskiej rock metalowej Neuronii. Zespół obchodzi swoje dziesięciolecie. Trwają prace nad nową płytą podsumowującą dekadę działalności formacji, warszawiacy coraz częściej pojawiają się na klubowych – i nie tylko – scenach.

Neuronia to założony w 2003 roku warszawski zespół, który od początku stara się podążać własną ścieżką, wytyczoną pomiędzy wieloma gatunkami metalu i rocka. Przez dziesięć lat istnienia ewoluował zarówno skład, jak i styl zespołu. Muzyka Neuronii to mieszanka mocnego rock`n`rolla i thrash metalu z elementami progresywnymi i melodyjno-deathmetalowymi.

Neuronia ma na koncie dwa albumy wydane przez warszawską Fonografikę: „The Winter of My Heart” (2008) i „Follow the White Mouse” (2010) oraz dwa wydawnictwa EP. Najnowsze z nich, „Insanity Relapse” ukazało się w 2012 i zebrało pochlebne recenzje w polskich i zagranicznych mediach. Materiał jest dostępny na http://neuronia.bandcamp.com. W ostatnich latach Neuronia dzieliła scenę m.in. z takimi artystami jak Paul Di'Anno, Sodom, Tankard, Pro-Pain, KAT & Roman Kostrzewski, Quo Vadis czy Hunter.
Tagi: Neuoronia

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB