Ciekawa mieszanka muzyczna. Zgłoś się!

2013-08-07 16:40:43 (ost. akt: 2013-08-11 13:57:45)

— Rock i hip-hop to nietypowe zestawienie, dlatego przegląd może być ciekawy — przekonuje Jacek Smółka, kierownik Planety 11, filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Cały czas można zgłaszać swoją kapelę do Planetafest 2013.

Ciekawa mieszanka muzyczna. Zgłoś się!

Autor zdjęcia: Grzegorz Wadowski/Archiwum

— Już po pierwszej edycji zgłaszało się do nas sporo hiphopowców. Trudno było jednak porównywać ich z zespołami rockowymi — tłumaczy Jacek Smółka. — Teraz się udało. Czekamy na zgłoszenia do 18 sierpnia.

Jury wybierze do finału pięć zespołów rockowych i pięć hiphopowych. Uczestników oceniał będzie między innymi Michał „Bateria” Bagiński z zespołu Roswell, który zwycięzcy z grupy rockowej ufundował nagranie singla. — Będę zwracał uwagę na technikę, brzmienie czy wygląd, ale największe znaczenie ma dla mnie to, jakie wrażenie ogólne zostawi po sobie zespół. Czekam na ciarki na plecach — wyjaśnia Bagińki. — Na takich przeglądach czasami można usłyszeć młode zespoły, które grają na zawodowym poziomie.

W przeglądzie mogą wziąć udział zespoły, które nie wydały dotąd płyty i nie mają podpisanego kontraktu z wytwórnią płytową. Zwycięzcy będą mogli nagrać singiel w BAT Studio i Make Some Noize, skorzystać z bonu w sklepie muzycznym Riff, a także pokazać się na Osiedlowym Pożegnaniu Lata z „Gazetą Olsztyńską”.

Zgłoszenia (trzy utwory w formacie mp3, informacje o zespole, zdjęcie) należy wysłać na e-mail: jacek.smolka@planeta11.pl albo przynieść lub wysłać pocztą na adres: Planeta 11, al. Piłsudskiego 38, 10-450 Olsztyn z dopiskiem „Planetafest 2013”.


Organizatorem przeglądu jest Planeta 11. Współorganizatorami są „Gazeta Olsztyńska” i Akademickie Centrum Kultury.

wam

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB