Znamy kolejne gwiazdy Coke Live Music Festival!

2013-08-05 10:34:17 (ost. akt: 2013-08-05 10:36:01)

Ostatni artyści, którzy dołączają do składu krakowskiego festiwalu to tegoroczna sensacja Dawid Podsiadło, popularny artysta reggae Ras Luta oraz Łagodna Pianka.

Znamy kolejne gwiazdy Coke Live Music Festival!

Autor zdjęcia: mat. prasowy

Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło to ujmujący młody człowiek. Choć jest zwycięzcą telewizyjnego show, swoim debiutanckim albumem "Comfort and Happiness" udowodnił, że jest artystą z krwi i kości. Na płycie, nie tylko daje popis swoich możliwości wokalnych, ale świetnie radzi sobie w roli kompozytora i tekściarza. Ważną rolę przy produkcji płyty pełnił Bogdan Kondracki, który uratował niejedną karierę, a jeszcze więcej pomógł rozwinąć. Debiut Podsiadły zbiera doskonałe recenzje, pokrył się platyną i został najpopularniejszą polską płytą na wiodącym portalu streamingowym. Sam wokalista szybko może powtórzyć sukces Brodki, odwracając się od blasku fleszy w stronę prawdziwej publiczności.

Ras Luta
Ras Luta to chyba najbardziej rozpoznawalny wokalista sceny reggae w Polsce. Od 8 lat związany z Eastwest Rockers, równolegle rozwija solową karier, której ostatnim efektem jest album "Uratuj Siebie". Odpoczywając od eksperymentów muzycznych z których znana jest jego ekipa Eastwest Rockers, Luta zrobił bardzo spójny i szlachetny brzmieniowo album, mocno akcentujący brzmienia żywych instrumentów, ze świetnie wyprodukowanymi wokalami. Osadzony w tradycji reggae materiał nawiązuje do muzyki roots i rub-a-dub - klasycznych jamajskich brzmień, które głos Ras Luty w naturalny sposób spaja z bardziej nowoczesnymi akcentami elektroniki i r'n'b. Teksty tego zadeklarowanego rastafarianina zaskakują dojrzałością i poetyką, które rzadko kojarzy się z wykonawcami tego nurtu w Polsce.

Łagodna Pianka
Gitarowy rock ma w Polsce kilka wcieleń. Jednym z nich jest to, które promuje jedna z najciekawszych polskich wytwórni niezależnych czyli Wytwórnia Krajowa. W kwietniu tego roku pod ich szyldem ukazał się debiut zespołu Łagodna Pianka, o którym dziennikarka "Przekroju" napisała, że ich muzyka sprawdzi się na "alternatywnych imprezach i niealternatywnych weselach". Płyta "Najmniejsze przeboje" to bezpretensjonalne teksty odwołujące się do lat dzieciństwa, ciepłe brzmienia i młodzieńczy urok. Gitarowe granie przecięte syntezatorowymi hookami. W sam raz na letni festiwal.

Bilety do nabycia w ALTERSKLEPIE i w punktach sprzedaży sieci Ticketpro
Karnet 2-dniowy: 245 PLN
Karnet 2-dniowy z polem namiotowym: 275 PLN
Bilety jednodniowe: 155 PLN

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB