Summer Fall Festival: Do Płocka zjadą gwiazdy

2013-07-30 13:46:02 (ost. akt: 2013-07-30 13:46:55)

Już po raz drugi Płock zamyka sezon letnich festiwali. 14 września na nadwiślańskiej plaży znanej z Reggaelandu i Audioriver wystąpią polskie gwiazdy rocka.

Summer Fall Festival: Do Płocka zjadą gwiazdy

Autor zdjęcia: Summer Fall Festival / mat. organizatora

Pierwsza edycja festiwalu przyciągnęła blisko 6 tysięcy miłośników muzyki rockowej, którzy bawili się na koncertach Hey, Brygady Kryzys i Acid Drinkers. W tym roku organizatorzy przygotowali sporą dawkę muzycznych emocji. Podczas drugiej edycji Summer Fall Festival publiczność będzie mogła usłyszeć wszystkie odcienie rocka. Wystąpią: Enej, Bednarek, Closterkeller, Farben Lehre, Analogs i Offensywa.

Zespół Closterkeller, który w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia działalności, będzie odpowiedzialny za klimatyczne brzmienia. Jego liderka, Anja Orthodox to jeden z najbardziej rozpoznawalnych, kobiecych głosów rockowych na polskiej scenie. Dzięki niepowtarzalnemu i różnorodnemu stylowi oraz trwającej ćwierć wieku działalności Closterekeller zyskał miano kultowego zespołu, a przede wszystkim ogromną rzeszę fanów.

Na płockim festiwalu wystąpi również grupa Bednarek, działająca od ubiegłego roku pod wodzą Kamila Bednarka. Zespół powstał po zawieszeniu działalności poprzedniej formacji, w której Bednarek był wokalistą, Star Guard Muffin. Płyta SGM „Szanuj” w ciągu dwóch miesięcy od wydania osiągnęła status podwójnej platyny. W listopadzie ubiegłego roku ukazała się płyta zespołu Bednarek „Jestem...”

Publiczność będzie miała okazję usłyszeć także koncert Farben Lehre. Płocki zespół serwuje muzykę z pogranicza punka, rocka i reggae. Od 2004 z inicjatywy frontmana grupy, Wojciecha Wojdy, organizowany jest Punky Reggae Live. Zespół od początku działalności pojawia się na najważniejszych rockowych festiwalach, w tym na festiwalu w Jarocinie oraz na Przystanku Woodstock.

W rytmie popu i rocka zagra grupa Enej znana szerokiej publiczności z programu „Must be the Music”. Zespół wygrał telewizyjne show, a ich utwór „Radio Hello” stał się letnim hitem 2011 roku. Enej pojawił się na najważniejszych festiwalach, między innymi Open'erze oraz na Przystanku Woodstock.

Na scenie pojawią się także dwa szczecińskie zespoły. Pierwszym z nich jest The Analogs. Działająca od połowy lat 90. grupa jest jedną z najczęściej zapraszanych polskich formacji na prestiżowy „Punk & Disorderly”, największy europejski festiwal muzyki niezależnej. Fanom „Wilqa - Superbohatera” nieobcy jest fakt, że The Analogs przygotowali utwór do ścieżki dźwiękowej filmowej wersji tego kultowego komiksu. Ostatnia płyta zespołu zatytułowana "XIII Ballady czasu upadku" ukazała się w lutym 2012 roku.

Drugim szczecińskim zespołem jest Offensywa. Przez sześć lat grupa grająca mieszankę punku i ska znana była pod nazwą No future. Rok temu, już pod nowym szyldem, wydała płytę „Jest jak jest”. Wszystkie utwory znajdujące się na krążku napisane zostały w języku polskim, co wyróżnia Offensywę na rockowej scenie.

Organizatorami festiwalu są Urząd Miasta Płocka oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. plock polowe mniejszy od olsztyna #1156692 | 30 lip 2013 14:12

    ma 3 festiwale a ile ma olsztyn panie grzybowitzh ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz