Znamy kolejne gwiazdy Coke Live Festival

2013-07-23 09:29:11 (ost. akt: 2013-07-23 09:31:02)

Florence and The Machine, Franz Ferdinand i Biffy Clyro to gwiazdy, które zagrają na Coke Live Festival. Dziś prezentujemy kolejnych artystów, którzy zaprezentują się na festiwalu.

Znamy kolejne gwiazdy Coke Live Festival

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Mela Koteluk

Z ceremonii Fryderyków 2013 wyszła z dwiema prestiżowymi statuetkami: za Debiut Roku i dla Artystki Roku. To duże wyróżnienie dla wokalistki, która świadomie romansuje z estetyką dream popu i łobuzersko puszcza oko do eklektycznych konwencji. Płynnie przechodzi od alternatywy do wysokiej klasy popu. Prasa porównuje ją do Gaby Kulki czy Kasi Nosowskiej, a sama Nosowska poleca Melę w dymku na okładce debiutanckiej płyty „Spadochron”. Klimat tego albumu budują przestrzenne brzmienia instrumentów i bezpretensjonalna, pełna zgrabnych metafor narracja Meli.

Très.b

Najpopularniejszy polski zespół międzynarodowy: troje członków zespołu reperezentuje pięć narodowości. Za "umiejętne połączenie siły i delikatności w muzyce, która jest jednocześnie niezależna i przebojowa" tygodnik „Polityka” nagrodził ich Paszportem. Kapituła nagrody Fryderyka przyznała im statuetkę za najlepszy debiut, chociaż już wówczas debiutantami nie byli. Zespół wydał jak dotąd dwie płyty - "The Other Hand" oraz "40 Winks of Courage", zbudował mocną markę w Polsce i coraz odważniej sięga po zagraniczne rynki muzyczne.

Marika & Spokoarmia

Najbardziej karaibska polska wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, tworząca muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu. Na koncie ma cztery albumy solowe i liczne występy gościnne. Od 4 lat prowadzi własne radiowe show. Okrzyknięta Pierwszą Damą Polskiego Dancehallu, jako jedna z niewielu Polek potrafi podawać mocno tekst w formie „nawijki”. Jej „Siła Ognia” niejedną osobę wyciągnęła za uszy do góry z rożnych smutków, jej „Moje serce” udowodniło, że o miłości wciąż można śpiewać niebanalnie. Jej muzyka to emocje, koncertowy żywioł i coś nieobliczalnego. Na CLMF pojawi się ze swoim składem Spokoarmia.

BISZ (B. O. K)

Bisz - raper i poeta reprezentujący Bydgoszcz. Nagrywa solowo oraz jako członek zespołu B.O.K (BiszOerKay & Dj Paulo). Pierwszą oficjalną płytą BOK było "W Stronę Zmiany"(2011), 23 utwory oddające całokształt możliwości zespołu, od nowoczesnych produkcji po refleksyjne numery na klasycznych bitach. Klimatyczne brzmienie oraz rewolucyjne dla hip-hopu konceptualne podejście z licznymi wycieczkami w stronę filozofii i literatury, dobrym flow i zabawami słowem zjednały projektom Bisza najbardziej wymagających słuchaczy.

Magnificent Muttley

Klasyczne, rockowe power trio, które oldschoolowe gitarowe brzmienia zasila paliwem młodości i entuzjazmu. Świetne numery, wypełniające ich debiutancki album, „Magnificent Muttley”, spowodowały, że płyta wylądowała w większości zestawień podsumowujących 2012 roku w polskiej muzyce.

Bilety do nabycia w ALTERSKLEPIE i w punktach sprzedaży sieci Ticketpro
Karnet 2-dniowy: 245 PLN
Karnet 2-dniowy z polem namiotowym: 275 PLN
Bilety jednodniowe: 155 PLN

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB