Premiera podwójnego singla utalentowanej Meli Koteluk

2013-06-26 18:17:37 (ost. akt: 2013-06-26 14:23:54)

Mela Koteluk, utalentowana wokalistka, wypuściła właśnie cyfrową wersję podwójnego singla „Wielkie nieba / to trop”, który jest jednocześnie zapowiedzią zupełnie nowego albumu.

Premiera podwójnego singla utalentowanej Meli Koteluk

Autor zdjęcia: EMI Music

Pierwszy, nowy utwór Meli pt. „To trop” został opublikowany 11 czerwca w ramach projektu „OtwARTa Scena”. 18 czerwca odbyła się premiera singla i teledysku „Wielkie nieba”. Teledysk w ciągu pierwszego tygodnia wyświetlono aż 90 tysięcy razy!

Teraz ma miejsce premiera cyfrowa podwójnego singla „Wielkie nieba / to trop”, który jest jednocześnie zapowiedzią zupełnie nowego albumu.

Singiel jest dostępny m.in. w: iTunes, Muzodajnia, Deezer, WiMP oraz w innych sklepach cyfrowych.

Autorem zdjęć oraz okładki jest Honorata Karapuda.

Mela Koteluk, urodzona 3 lipca 1985 r. wokalistka i autorka tekstów. 8 maja 2012 r. wydała swoją pierwszą płytę pt. „Spadochron”, którą okrzyknięto jednym z najgłośniejszych debiutów zeszłego roku. Muzyka Meli wypada z szufladek, jest poetycko, ale zadziornie, lirycznie i rockowo. Pierwszy album, „Spadochron”, zawiera dwanaście autorskich kompozycji z pogranicza popu i brzmień alternatywnych, łobuzersko puszczających oko do eklektycznych konwencji. Wciągający i oryginalny klimat płyty budują przestrzenne instrumenty i bezpretensjonalna narracja Meli.

15 marca 2012 r. artystka opublikowała na YouTube teledysk do utworu „Dlaczego drzewa nic nie mówią”, który wyświetlono ponad milion razy. Śpiewała w chórkach u Gabrieli Kulki oraz w zespole Scorpions (wystąpiła z nimi m.in. w Royal Albert Hall na 80-tych urodzinach Michaiła Gorbaczowa).

Piosenki "Melodia ulotna", "Wolna", "Działać bez działania" zyskały dużą popularność będąc rozgrywane m.in. w radiowej Trójce, czy rozgłośni Eska Rock. Piosenki cieszą się na YouTube ponad milionowymi odtworzeniami.

Podczas jesiennej i wiosennej trasy promującej album "Spadochron" zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów w większych i mniejszych miastach w całej Polsce, szczelnie wypełniając sale koncertowe. W 2013 r. Mela w duecie z Czesławem Mozilem nagrała "Pieśń o szczęściu" – utwór promujący film "Baczyński" w reżyserii Kordiana Piwowarskiego.

Mela jest również inicjatorką akcji wspierającej żywe granie "Nie bądź dźwiękoszczelny", a także laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego i plebiscytu "Ale Sztuka". Mela zdobyła dwa Fryderyki 2013 w kategoriach Debiut i Artysta Roku. W czerwcu 2013 r. album „Spadochron” uzyskał status Złotej Płyty.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB