Sigur Ros zagra w Polsce

2013-06-24 16:41:24 (ost. akt: 2013-06-24 16:41:44)

Już jutro w warszawskim Amfiteatrze w Parku Sowińskiego wystąpi najważniejszy islandzki zespół w historii muzyki – Sigur Rós.

Sigur Ros zagra w Polsce
Będzie to jeden z pierwszych koncertów Sigur Ros od momentu wydania nowego albumu zatytułowanego „Kveikur”. Przewidywania z końca 2012 roku, kiedy zespół sugerował szybkie wydanie następczyni „Valtari” stały się więc faktem, a w Warszawie z pewnością usłyszymy sporo premierowego materiału. Zaledwie roczna przerwa dzieląca premiery „Valtari” i „Kveikur” czyni ten okres, najkrótszym w historii kolejnych studyjnych wydawnictw grupy, a jej fanom przyniosła dwa zupełnie różne oblicza zespołu.

„Valtari” to Sigur Ros przypominające dokonania z czasów „Takk…”, z kolei „Kveikur” podąża w stronę mocnych gitar, post-rockowej ekspresji, czy jak przyznają sami członkowie, wręcz agresywnych dźwięków kojarzonych z metalem. Mimo, że „Kveikur” to płyta nagrana przez trio, jakim stał się zespół Sigur Ros wraz z odejściem długoletniego klawiszowca Kjartana Sveinssona, na scenie w Amfiteatru w Parku Sowińskiego możemy spodziewać się dodatkowych muzyków, ale przede wszystkim przekrojowego materiału z prawie dwudziestoletniej działalności największego islandzkiego zespołu.
Tagi: Sigur Ros

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB