Soundedit 2013: Program imprezy!

2013-06-16 11:57:16 (ost. akt: 2013-06-16 11:58:20)

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit odbędzie się, zgodnie z tradycją, w ostatni weekend października (piątek, sobota: 25-26.10.2013 r.) Hasło Soundedit ’13 pozostaje bez zmian: „I Am The Sound!”. Tak będzie mógł powiedzieć o sobie każdy, kto zechce razem z nami celebrować piątą rocznicę!

Soundedit 2013: Program imprezy!

Autor zdjęcia: Soundedit

Liczymy, że znów przyjadą do nas pasjonaci dobrej muzyki z całego kraju. Wiemy, że odwiedzą nas przyjaciele z całej Europy. Artyści, jakich zaprosiliśmy na Soundedit ’13 sprawią, że znów o nas napiszą: „to w Łodzi odbywają się najlepsze koncerty!”. Tak właśnie było po ubiegłorocznym występie Gavin’a Fridaya.

Od pięciu lat spotykamy się w Łodzi, by wspólnie uhonorować tych, którzy swoją pracą sprawiają, że muzyka jest wciąż pełna wigoru, ciekawych brzmień i nadal pozostaje artystycznym wyzwaniem. Jak zwykle więc, będą warsztaty, wykłady, koncerty, szalone afterparty i punkt kulminacyjny. Gala wręczenia nagród Człowieka ze Złotym Uchem.

W tym roku, w Łodzi mieście otwartym i tolerancyjnym, hasło „I Am The Sound!” nabierze nowych tęczowych, multikulturalnych barw. Z jednej strony pojawi się subtelny i wrażliwy Marc Almond, z drugiej bezkompromisowy w poglądach i postawie John Lydon z Public Image Ltd. Będą to pierwsze koncerty klubowe tych artystów w Polsce. Bill Laswell zaprezentuje inne oblicze wyrafinowanej alternatywy. Atmosferę podgrzeje pierwszy w Polsce występ legendarnego brytyjskiego zespołu - Six By Seven, który powraca z nowym albumem i nowym perkusistą – Steve’m Hewittem (ex Placebo).

Przez cztery lata udało nam się zaprosić na Soundedit absolutną czołówkę producentów muzycznych i artystów: Daniel Lanois, Gareth Jones, Adrian Sherwood, Boris Wilsdorf, Alan Wilder, Gordon Raphael, Peter Hook, Neil Hannon, Tackhead, Mad Professor, Daniel Miller, Andy Jackson, Haydn Bendall, Youth, Flood… Zatem i tegoroczna edycja Festiwalu będzie obfitować w niezwykłe warsztaty i spotkania.

Nie będzie sentymentalnie, choć tort i wspomnienia pewnie się pojawią. Dzięki wsparciu od Urzędu Miasta Łodzi, Urzędu Marszałkowskiego i Narodowego Centrum Kultury myślimy już o przyszłości. A czasem nawet zastanawiamy się już kogo zaprosimy na 10-lecie Festiwalu.

Festiwal nie przetrwałby tylu lat, gdyby nie wsparcie oddanych przyjaciół: Piotra Metza, Radiowej Trójki, „Gazety Wyborczej”, „Estrady i Studio”, Wirtualnej Polski, T-mobile Music. Edycja 2013 odbywa się ponownie w Wytwórni – gościnny klub to wymarzone miejsce dla takiej imprezy jak Soundedit.

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką.

Maciej Werk / SoundEdit


Program Festiwalu:

Piątek 25 Października

Klub Wytwórnia – sala warsztatowa:
10:00 – 19:00 – warsztaty (szczegółowy program warsztatów podamy wkrótce)
23:00 - afterparty

Klub Wytwórnia – sala koncertowa:
20:00 – Six By Seven
21:30 - Public Image Ltd.

Sobota 26 Października

Klub Wytwórnia – sala warsztatowa:
10:00 – 19:00 – warsztaty (szczegółowy program warsztatów podamy wkrótce)
23:00 – afterparty

Klub Wytwórnia – sala koncertowa:
19:00 – Bill Laswell ”Koyaanisqatsi”
20:30 - Gala wręczenia nagród Człowieka ze Złotym Uchem, którą poprowadzi Piotr Metz
21:00 - Marc AlmondBilety na Festiwal Soundedit są już dostępne w sieci Ticket Pro

Karnet uprawnia do wejścia na wszystkie wydarzenia festiwalowe w tym na warsztaty;
cena karnetu od 17 czerwca do 31 sierpnia 120 zł
cena od 1 września 140 zł.

Bilety na pojedyncze dni w cenie;
od 17 czerwca do 31 sierpnia 70 zł
od 1 września 80 zł.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB