Odliczanie do Reggaelandu!

2013-06-10 17:51:14 (ost. akt: 2013-06-10 17:52:29)

Już za miesiąc rozpocznie się największy w Polsce festiwal reggae. W ostatniej chwili do składu Reggaelandu dołącza piątka nowych wykonawców: szalony brytyjski wokalista Deadly Hunta, gruziński zespół Reggaeon, skład Dancehall Masak-Rah oraz selektorzy Reza i Mack.

Odliczanie do Reggaelandu!

Autor zdjęcia: Reggaeland Płock

Pierwszy z artystów uzupełniający listę wykonawców Reggaelandu to Deadly Hunta. Rozgłos przyniósł mu utwór „Ganjaman” nagrany razem z Aphrodite, legendą brytyjskiej sceny drum and bass. Piosenka trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu „Human Traffic”. Wokalista rozpoczynał swoją trwającą już ponad dwadzieścia lat karierę w składach African Roots i Sky Juic. Łącząc różne gatunki muzyczne jak dancehall, hip-hop i drum and bass wykształcił swój własny energetyczny styl. Na soundsystemowej scenie festiwalu pojawi się z Mr. Bayermanem, z którym przygotowuje swój najnowszy projekt. Mr. Bayerman to jeden z nielicznych polskich producentów współpracujących z najważniejszymi artystami jamajskiej sceny muzycznej, m.in. Beenie Manem.Ciekawostką tegorocznego festiwalu będzie Reggaeon, najbardziej popularny gruziński skład reggae. Istniejąca od 2008 roku grupa zaskoczy polskich fanów reggae wyjątkowym charakterem muzyki nawiązującym do tradycyjnej gruzińskiej polifonii. Swoją głęboko rootsową muzykę Reggaeon wzbogaca używając nietypowych dla tego gatunku instrumentów np. pianina i akordeonu.Składu Dancehall Masak-Rah nie trzeba przedstawiać. Popularność grupy, a za jej sprawą także gatunku dancehall, rośnie w szybkim tempie od 2008 roku kiedy 27Pablo i Junior Stress zagrali swoją pierwszą imprezę w Warszawie. Na wiosnę 2010 roku do składu w roli selektora został przyjęty Drajwa. Członkowie Dancehall Masak-Rah są entuzjastami jamajskiego brzmienia, wśród ich dokonań znajduje się audycja radiowa poświęcona muzyce dancehall.

Do ekipy Reggaelandu dołączają także selektorzy Reza i Mack. Reza jest pierwszym Polakiem, który zagrał swój set podczas legendarnej Renegade Hardware Night odbywającej się stale od 1995 roku w Londynie. Mack, założyciel dubstepowej wytwórni Moonshine Recordings, podczas występów tworzy mieszankę ciężkiego basu, połamanych beatów i jamajskich brzmień.Piątka wykonawców ostatecznie zamyka program Reggaelandu, na którym wystąpi w tym roku rekordowa liczba ponad 50 wykonawców. Światowe i europejskie sławy jak Shaggy, Ken Boothe, Jahcoustix czy The Selecter wystąpią obok Ras Luty, Jafii Namuel, Jamala i Mesajah - artystów pozostających od lat w czołówce polskiego reggae.

Reggaeland 2013, Płock, plaża nad Wisłą, 12-14 lipca, karnety: 40 zł z polem namiotowym gratis (w przedsprzedaży), www.reggaeland.eu

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. yyz #1109602 | 46.186.*.* 11 cze 2013 06:06

    Jak mi wiadomo to największym reggae festiwalem jest ORF ten w płocku jest najtańszym 40pln wjazd.Płock ma bez wątpienia jeszcze piękne położenie,festiwal odbywa się nad Wisłą.polecam

    ! - + odpowiedz na ten komentarz