Seven Festival 2013 w Węgorzewie - znamy nowe zespoły

2013-05-15 10:37:45 (ost. akt: 2013-05-15 10:44:56)

Znamy trzy nowe zespoły, które wystąpią na Seven Festival 2013 w Węgorzewie.

Seven Festival 2013 w Węgorzewie - znamy nowe zespoły
KORPIKLAANI - czyli „leśny klan” to fiński zespół grający folk metal. Fundamentem zespołu jest zainspirowana tradycją fińską muzyka folkowa, która jednocześnie nie rezygnuje z mocnych metalowych uderzeń. W Polsce muzycy goszczą już po raz kolejny, pierwszy raz koncert zagrali w 2007 roku na festiwalu Metalmania, gdzie ich znakiem rozpoznawczym stał się mikrofon przystrojony w poroże renifera. Pierwotnie nazwa zespołu brzmiała Shaman, pod którą nagrał dwa albumy; w 2003 roku zamieniona na Korpiklaani. Zmiana nazwy pomocna była jednak też do zaznaczenia zmiany kierunku muzycznego, jaką obrał zespół. Główną różnicą było wprowadzenie angielskich i fińskich tekstów piosenek oraz przeniesienie ciężaru muzyki z folku na metal. Ich pierwszy album „Spirit of the Forest” wydany w 2003 roku, to entuzjastycznie przyjęta mieszanka metalu, folku i fińskiej „humppy” - porywającej do tańca skocznej melodii. Korpiklaani tworzy muzykę kładącą szczególny nacisk na klimat, przez fuzję folkowo-metalowego brzmienia ozdobionego nutką szamańsko-pogańskiej tajemnicy.

OCN - powstał w 2001 roku we Wrocławiu i przez lata funkcjonował pod nazwą Ocean. Przełomowy w karierze zespołu okazał się konkurs zorganizowany przez jeden z największych europejskich festiwali, węgierski Sziget. Po raz pierwszy grupa zaprezentowała zupełnie nowy, angielskojęzyczny materiał i finalnie wygrała konkurs. W związku z tymi wydarzeniami, zespół podjął decyzję o skróceniu nazwy do OCN. Premiera płyty miała miejsce w kwietniu 2013. Na kolejny singiel wytypowany został utwór "The First Cut", który szybko powtórzył wynik swojego poprzednika. Aktualnie zespół rozpoczął intensywny sezon koncertowy.

KREUZBERG - to muzyczne odkrycie w Polsce. Zespół dał się poznać singlem Drzewo nadziei oraz charyzmatycznym wokalistą Jurandem Wójcikiem, który w tegorocznej edycji programu „The Voice Of Poland” znalazł się w tzw. Złotej Dwudziestce. Patrycja Markowska, w której drużynie był Jurand, wielokrotnie podkreślała, że jest to Artysta, który ma pomysł na swoją karierę. Dlaczego? Bo nie tylko pisze teksty, ale także komponuje piosenki. Jednak Jurand swoją karierę zbudował ze wspaniałą paczką przyjaciół: gitarzystą Grzegorzem Hehua Palką, basistą Bartoszem Szwedem i bębniarzem Ziemowitem Rybarkiewiczem, tworząc zespół KREUZBERG będący mieszanką ich muzycznych fascynacji: nu-grunge’u, rocka oraz klasycznego popu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB