IRA jako support przed Bon Jovi!

2013-05-07 22:11:47 (ost. akt: 2013-05-07 11:51:27)

Zespół IRA, który właśnie wydał swój 10 studyjny album wystąpi jako support przed koncertem Bon Jovi. Koncert odbędzie się 19 czerwca na stadionie PGE ARENA w Gdańsku. Amerykanie z grupy Bon Jovi wybrali spośród kilkunastu propozycji właśnie zespół IRA, który w przeszłości supportował już grupę Aerosmith.

IRA jako support przed Bon Jovi!
Zespół IRA pochodzi z Radomia. Zadebiutował na polskiej scenie muzycznej w 1988 roku podczas festiwalu w Opolu. Rok później trafiła do sklepów pierwsza płyta grupy. Jak na razie IRA ma na koncie dziesięć albumów studyjnych.

- To jeden z najpopularniejszych polskich zespołów. Ta propozycja supportu została uznana przez management Bon Jovi jako zdecydowanie najlepsze rozwiązanie - mówi Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która wspólnie z Areną Gdańsk Operator jest organizatorem pierwszego w Polsce koncertu Bon Jovi.

Dużą popularność zespołowi zapewniły zwłaszcza trzy płyty: "Mój dom", "1993" oraz koncertowy "IRA Live". Dzięki temu IRA wystąpiła również na największych festiwalach rockowych w kraju – Festiwalu w Jarocinie i Przystanku Woodstock.
- Co ciekawe, Bon Jovi nie jest pierwszym wielkim zespołem, który będzie supportować IRA. W 1994 roku muzycy wystąpili przed koncertem Aerosmith - przypomina Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM.

- To dla nas ogromne wyróżnienie wystąpić przed Bon Jovi - mówi Wojtek Owczarek perkusista Iry. - Biorąc pod uwagę, że wszyscy muzycy są fanami Bon Jovi od wielu lat – dodaje.

Ostatni album IRY do sklepu trafił w tym roku. Płyta "X" ukazała się 16 kwietnia. Na dwóch krążkach znalazło się łącznie 17 singli i kilka z nich będzie można z całą pewnością usłyszeć 19 czerwca w Gdańsku. Poza tym, zespół zagra również swoje najbardziej znane utwory, a tych w jego bogatym dorobku przecież nie brakuje.

Koncert Bon Jovi, przed którym jako support wystąpi IRA, został zaplanowany na 19 czerwca. To wydarzenie odbędzie się na stadionie PGE ARENA w Gdańsku. Bilety cały czas znajdują się w sprzedaży. Można ja nabywać za pośrednictwem strony www.eventim.pl oraz w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.

mat. prasowe

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB