„Echokardia” – najnowsza płyta Jackknife

2013-05-07 21:42:13 (ost. akt: 2013-05-07 09:42:22)

Stalowowolska rockowa formacja Jackknife po udanym debiucie z 2010 roku powraca z doskonale zapowiadającą się płytą „Echokardia”. Wydawcą nowego albumu będzie warszawska Fonografika – płyta ujrzy światło dzienne 8 czerwca

„Echokardia” – najnowsza płyta Jackknife
– Zakończyliśmy już pracę w studio, teraz materiał czeka na mix, a później zostanie oddany w ręce Leszka Kamińskiego, który zajmie się masteringiem albumu – mówi Tomasz Gutka, gitarzysta Jackknife. – Ustaliliśmy również z naszą wytwórnią Fonografiką ogólnopolską datę premiery płyty na 8 czerwca. Płyta dostępna będzie między innymi w salonach Empik, Media Markt, Saturn, iTunes Store oraz dobrych sklepach muzycznych – dodaje.

Jackknife wywoływał żywe zainteresowanie mediów już od początku swojego istnienia w 2008 roku z uwagi na młody wiek twórców zespołu. – Woleliśmy, by zainteresowanie nami powodowane było naszą muzyką a nie wiekiem – mówi 19letni dziś Tomasz Gutka. – Skupiliśmy się przede wszystkim na pracy: rozwoju i poszukiwaniach stylu i brzmienia Jackknife. Album „Pierwsze rozdanie” z 2010 roku stał się naszą wizytówką. „Echokardia”, którą wydamy 8 czerwca to o wiele dojrzalszy album, który pokaże, jaką drogą zdecydowaliśmy się podążać – dodaje muzyk.

Jackknife pochodzi ze Stalowej Woli, gra od 2008 roku i tworzy muzykę rockową. Pomimo młodego wieku zespół ma na koncie kilkaset koncertów, jest zdobywcą 14 nagród na festiwalach ogólnopolskich i finalistą międzynarodowego festiwalu Carpathia. Oprócz nagród i wyróżnień, zespół grał na zaproszenie TVP2 w Warszawie podczas pikniku „Dotknij Niepodległości”, jest również obecny w czasopismach muzycznych. Dużą popularność przyniosła Jackknife wydana w 2010 roku debiutancka płyta „Pierwsze rozdanie”, która zadecydowała o obecności młodej rockowej formacji w wielu stacjach radiowych w kraju, (m.in. w radiowej Trójce i Jedynce) oraz teledyski, które do dziś obejrzeć można w stacjach muzycznych.

Stalowowolska rockowa formacja Jackknife po udanym debiucie z 2010 roku powraca z doskonale zapowiadającą się płytą „Echokardia”. Wydawcą nowego albumu będzie warszawska Fonografika – płyta ujrzy światło dzienne 8 czerwca. Zapraszamy do wykorzystania informacji prasowej!
Tagi: Jackknife

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB