Jaromir Nohavica: fenomen na półce, który trzeba poznać

2013-04-23 11:40:46 (ost. akt: 2013-04-23 11:51:01)

Jaromir Nohavica: fenomen na półce, który trzeba poznać

Autor zdjęcia: Mohylek / wikipedia.pl

Rzuciłem na Facebooku, że mógłbym napisać o fenomenie Jaromira Nohavicy. Po chwili zastanowiłem się, czy jestem w stanie obronić stwierdzenie, że w ogóle mówimy o fenomenie. Zacząłem przeczesywać Internet i okazało się, że ludzie, tak jak ja, myślą o Jaromirze.

Przyznam szczerze, że nigdy nie słyszałem o tym czeskim muzyku. Wychodzę na ignoranta, bo, jak się okazuje, Nohavica wielokrotnie koncertował w Polsce i występował w polskich rozgłośniach. Trafiłem na niego w olsztyńskim Empiku. Jego płyta „Tak mě tu máš” znajdowała się na półce obok Davida Bowiego i Ras Luty. Jakiś stary gość patrzy z okładki. Wygląda trochę jak na zdjęciu policyjnym. Ale pomyślałem, że dobre towarzystwo, więc warto go sprawdzić.

Usiadłem do YouTube’a i po pierwszej piosence poczułem się oczarowany. Cholera, ale ten gość ma niesamowity głos, ciekawą aranżację utworów. Słucham i czuję, jakbym siedział z nim w jakiejś knajpie i słuchał opowieści dobrego znajomego, przyjaciela. Opowieści o jego życiu i problemach czy radościach. O moich rozterkach. Gawędzimy tak dobre kilka godzin. I to nie tylko ja tak czuję. Słuchacze Trójki przyznają, że Jaromir Nohavica jest członkiem ich rodzin. To dla muzyka chyba jedno z największych wyróżnień.

Czytaj więcej na blogu koziolkuj.pl: Fenomen Jaromira Nohavicy.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB