Reggae na Piaskach: Rusza Konkurs Młodych Talentów

2013-04-22 18:31:26 (ost. akt: 2013-04-22 18:32:07)

Uwaga młode kapele grające reggae; szykujcie naciągi na bębny, strójcie gitary, przygotowujcie gardła, bo rusza nabór zespołów, które zagrają w 7. edycji Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka, który odbędzie się 21 lipca w Ostrowie Wielkopolskim.

Reggae na Piaskach: Rusza Konkurs Młodych Talentów
Konkurs Młodych Talentówim. Ryszarda Sarbaka to nierozerwalnie związana z Festiwalem Reggae na Piaskach, choć w swojej formule osobna, impreza przeznaczona dla miłośników muzyki i kultury reggae z całej Polski. Konkurs to dla zespołów rozpoczynających swoją przygodę z muzyką okazja do zaprezentowania się dużej publiczności i porównania poziomu z innymi wykonawcami. Konkurs przeznaczony jest dla polskich zespołów grających różne odmiany muzyki reggae. Co roku do konkursu, któremu patronuje Ryszard Sarbak trębacz i założyciel pionierskiej formacji reggae w Polsce, Gedeonu Jerubbaal, zgłasza się kilkadziesiąt zespołów z całej Polski.

Zasady konkursu są proste i przejrzyste. Każdy zespół, który chce stanąć w konkursowe szrank i , mus i przysłać na adres: reggae@zapis.net.pl zgłoszenie, zawierające minimum 2-3 nagrania, zdjęcie i krótką informację o wykonawcy. Zdecydowanie preferujemy żywą muzykę nad sound systemami. Organizatorzy wybiorą spośród wszystkich zgłoszeń 4-5 zespołów, które wystąpią 21 lipca 2013 dużej scenie, z profesjonalnym nagłośnieniem. Wyboru laureata dokona tradycyjnie festiwalowa publiczność.

W tym roku nagrody będą szczególnie atrakcyjne ! Zwycięski zespół otrzyma nagrody rzeczowe (markowy sprzęt muzyczny), efektowną statuetkę oraz nagrodę finansową ufundowaną przez Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu.

Dotychczasowi laureaci Konkursu to : Świadomość (2007), Alicetea (2008), Pajujo (2009), Bethel (2010), Raggafaya (2011), Bez Jazgh (2012)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB