Ruszyły nagrania płyty finalisty III edycji IDOLA

2013-04-16 12:31:33 (ost. akt: 2013-04-16 10:35:01)

Nowa płyta to unikalny projekt wokalisty i producenta Pawła Kowalczyka, finalisty III edycji programu IDOL, powstająca przy udziale znakomitych muzyków. Artyści chcą zaproponować muzykę, jakiej jeszcze na polskim rynku nie było!

Ruszyły nagrania płyty finalisty III edycji IDOLA

Autor zdjęcia: Karolina Wolf / mat. prasowe

Od początku kwietnia w Polskim Radiu trwają nagrania drugiej już płyty wokalisty Pawła Kowalczyka pod tytułem KOVALCZYK BIG BAND PROJECT. Płyta jest nagrywana w bardzo unikalny sposób. Nie umknęło to uwadze utalentowanego polskiego reżysera formatów internetowych, który postanowił rejestrować ten inny od wszystkich sposób nagrywania materiału muzycznego. w postaci odcinkowego dokumentu. Dzięki niemu internauci po raz pierwszy mają możliwość na bieżąco obserwować prace nad procesem tworzenia płyty, na specjalnym kanale YouTUBE.

Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie na polskim rynku fonograficznym. Nowy materiał to także niepowtarzalna okazja do posłuchania gwiazd polskiego jazzu na jednej płycie oraz do śledzenia ich pracy twórczej w studio. Skład KOVALCZYK BIG BAND PROJECT to nagradzani prestiżowymi wyróżnieniami w dziedzinie jazzu: Marek Napiórkowski (uznany za najlepszego polskiego gitarzystę1), Robert Kubiszyn (laureat Jazz Top 2012 w kategorii gitara basowa), Robert Luty (jeden z czołowy perkusistów), Paweł Tomaszewski (jeden z najbardziej utalentowanych polskich pianistów jazzowych młodego pokolenia), Przemek Kostrzewa (znakomity trębacz) Dariusz Plichta oraz młody, utalentowany saksofonista Tomasz Busławski. Gościem specjalnym projektu jest światowej sławy pianistka z Luxemburga Beata Szałwińska, a partie wokalne należeć będą do sióstr KUŚ – Magdaleny i Małgorzaty Kuś (The Voice of Poland). Nad nagraniami czuwa Jarosław Regulski (Polskie Radio, Studio Buffo), jeden z najlepszych polskich reżyserów dźwięku. Producentem, autorem większości muzyki oraz wszystkich tekstów do kompozycji, które znajdą się na krążku, jest Paweł Kowalczyk.

Materiał na płytę zostanie w całości zagrany na żywo i zarejestrowany metodą analogową. To wyjątkowe przedsięwzięcie gwarantuje słuchaczom emocjonujący powrót 1 Jazz Forum 1-2, 2013 do niepowtarzalnego brzmienia free jazzu i swingu Big Band’ów z przełomu lat 50. i 60., które stały się inspiracją do powstania nowej płyty Artysty, unikalnie połączonego z nowoczesnymi brzmieniami funky, soul i Jazz.

Paweł Kowalczyk - wyrazista osobowość oraz niezwykle brzmiąca barwa głosu sprawiają, iż artysta jest obecnie uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych i obiecujących wokalistów młodego pokolenia. Jego głos jest przez krytyków muzycznych porównywany do głosu samego Jamesa Browna. Artystę pamiętamy z III edycji programu IDOL, w której został jednym z finalistów. Jego debiutancki album „Obsesja” nominowany był przez Listę Programu 3 Polskiego Radia do Nagród Polskich Melomanów 2009 w kategorii Nowy Wykonawca Roku – Debiut Fonograficzny Roku.

Aktualny polsko-luksemburski singiel Artysty „NO WORDS”, nagrany z Beatą Szałwińską (SZALWINSKA – KOVALCZYK), dedykowany jest kampanii MUSIC FOR LIFE, mającej na celu wsparcie chorych dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka, cierpiących na choroby układu słuchowego. Wyjątkowy utwór dostępny jest w wersji cyfrowej na stronie www.musicforlife.pl, jako Piosenka z sercem, zostanie też wydany w wersji mini cd. Niezwykła wrażliwość społeczna Pawła Kowalczyka oraz aktywne zaangażowanie w akcję sprawiły, że otrzymał on zaszczytny tytuł Ambasadora II Edycji Kampanii MUSIC FOR LIFE.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB