Rockowa grupa CF98 rusza w trasę

2013-04-09 16:34:23 (ost. akt: 2013-04-09 11:35:55)

Krakowska rockowa grupa CF98 powraca z nowym albumem. Jest to czwarty krążek w dorobku zespołu i w sumie drugi polskojęzyczny na przestrzeni 9 lat wspólnego grania. Przekornym tytułem "13" członkowie zespołu sugerują, że płyta jest różnorodna, eksperymentalna, odważna i zupełnie inna niż poprzednie nagrania.

Rockowa grupa CF98 rusza w trasę

Autor zdjęcia: MyMusic

Powstała też na przekór przeciwnościom oraz poprzez ciągłe i nieustające uczenie się na błędach jako ludzie, muzycy i kumple. Na płycie znajdują się przebojowe lecz nie o "byle czym" kawałki przeplatane elektronicznymi interludiami, a mocne brzmienia poprzedzają numery akustyczne stworzone w domowym zaciszu. Nowy album reprezentuje piosenka "Podaj dalej" - o milionach wersji i interpretacji tych samych zdarzeń lecz przez różnych ludzi.

Krakowskie CF98 uparcie idzie swoimi drogami. Powoli, zdobywając małe szczyty, czasem na chwile znikając, zawsze powraca z jeszcze silniejszym uderzeniem. Mowa o Karolinie, Alku, Stabim i Michale, którzy tworzą obecnie ten zespół. Wiele mają już za sobą - zmiany składu, o których chcą rozmawiać najmniej, trzy wydawnictwa, mnóstwo koncertów od 2004 roku, zaczynając od małych klubów w Polsce i Europie, kończąc na Coke Live Festiwal czy Jarocinie. Małe i duże sukcesy można wymieniać nadal, natomiast tej wiosny najważniejszy jest fakt, że powracają z nowym albumem zatytułowanym przewrotnie i odważnie "13". Kolejna płyta niesie ze sobą sporo zmian. Jest cięższa, bardziej rozbudowana, ciekawsza i zupełnie inna niż nagrane do tej pory. Jest odzwierciedleniem przede wszystkim zmian w życiu każdego z członków CF98, nieustającego dojrzewania i dorastania również jako muzycy. Nie powstawała na siłę, tworzona była jednak dłużej w odróżnieniu do wcześniejszego albumu "Nic do stracenia" z 2010 roku. Mimo, że jest ambitniejsza, nie oznacza, że mniej przebojowa - do każdego nawet cięższego riffu Karolina dokłada dużo chwytliwych melodii i tekstów nie o byle czym.

Kwietniowe koncerty promujące płytę:

11/04 - Poznań - Pod Minogą + ODC
12/04 - Złotów - Generator + ODC
13/04 - Szczecin - DK Słowianin - Wake The Dead Fest + ODC
14/04 - Katowice - Straszny Dwór + Captain Grave + SpinOffs
18/04 - Gdańsk - Klub Polmozbyt + Who Cares About Hookers + Afera
19/04 - Malbork - Alternatywy + ???
20/04 - Toruń - Dwa Światy + Good Old Days + Striking Justice (NL)
21/04 - Warszawa - Fonobar + Heroes Get Remembered + Resident
Tagi: CF98

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB