Nowe brzmienia na Seven Festival

2013-04-09 21:23:30 (ost. akt: 2013-04-09 09:48:43)

Do potwierdzonych już gwiazd Sceny Głównej węgorzewskiego Seven Festival doszły kolejne zespoły, które wystąpią na pozostałych dwu scenach: Scenie Grand Prix i HP Music & More.

Nowe brzmienia na Seven Festival

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Na Seven Festival wystąpią:

Oberschlesien
Mocne uderzenie heavymetalowe z odważnym przekazem - to właśnie zespół Oberschlesien z Piekar Śląskich. To wyjątkowy zespół. Grając muzykę industrialną wykorzystuje teksty w gwarze śląskiej. Nie są to jednak łatwo wpadające w ucho melodie i piosneczki, rodem z festynów. To muzyka, którą fachowcy z branży i dziennikarze, mający okazje zapoznać się z materiałem, od razu porównali do legendarnej niemieckiej grupy Rammstein. Wykonując utwory wyłącznie w gwarze śląskiej muzycy podbili serca fanów w całym kraju, ale i za granicą. Zespól Oberschlesien tworzą doświadczeni muzycy, którzy projekt traktują niezwykle starannie. Stąd też utwory, które znajdują się na debiutanckiej płycie są dopracowane do perfekcji. W programie Must be the Music mieliśmy okazję przekonać się o potężnej sile grania i charyzmatycznej osobowości wokalisty, który swoim głosem zdobył uznanie nie tylko jurorów, ale i całej publiczności.

Oberschlesien tworzą: Michał MODY Stawiński (wokal), Bronek BRONIX Lewandowski (gitara), Tomek VYSNAFCA Dyrda (gitara), Mateusz TERMIT Buhl (programowanie i instrumenty klawiszowe), Wojtek JAŚ Jasielski (bas), Marcel MARSCHAL Różanka (perkusja), Marcin MET Woroniuk (instrumenty klawiszowe).

Damian Ukeje
Chociaż jego ojcem jest Nigeryjczyk, to w Danielu płynie polska krew i słychać to nie tylko na scenie. Ma 27 lat, urodził się w Szczecinie i tam spędził większość swojego życia, a dziś jest rozpoznawalny i rozchwytywany na rynku muzycznym. Swoją karierę rozpoczął w bluesowym zespole Jerry’s Hole Band, który otworzył mu drzwi do świata muzyki. W 2009 roku wystąpił w Szansie na Sukces, który przyniósł mu kolejne szczeble kariery. Zauważony przez szczecińskich muzyków Fat Belly Family, wstąpił w ich szeregi i został wokalistą grupy.

Tak rozwijała się muzyczna kariera Damiana, a przełomem okazał się występ w programie The Voice of Poland. Tam pod okiem trenera Nergala rozwijał swoje talenty, muzyczne i zachwycał publiczność. Dzięki wygranej w programie do dziś jest jednym z czołowych muzyków sceny rockowej. Zdobył tytuł najlepszego głosu w Polsce i wygrał kontrakt z wytwórnią płytową Universal Music Polska. Tak oto powstała pierwsza debiutancka płyta Damiana „Ukeje”, która promuje w swojej trasie koncertowej. A najlepsze kawałki będziemy mogli posłuchać już latem w Węgorzewie.

RaptureFeast
Zespół powstał w 2009r. z inicjatywy Szamana (wokal) i Szeby (gitara). Na początku miał być jedynie niezobowiązującym projektem stworzonym dla żartu. „Naszym celem było połączenie bluesowych i rock'n'rollowych motywów z nowoczesnym ostrzejszym graniem. Z czasem jednak bardzo nas to wciągnęło, że w tym momencie jesteśmy w tym zespole całym sobą, bez reszty, absolutnie i całkowicie” – tak mówią o sobie muzycy. Do trzonu zespołu (swoją drogą będącego bliską rodziną) pod koniec 2009r. dołączył Toczek ze swoim basem, a w maju 2010. Poke i jego perkusja. Wtedy też zagrali pierwszy koncert – była to scena pod ratuszem na rynku głównym, a występ w ramach festiwalu nauki. Od tego czasu regularnie koncertują w krakowskich klubach oraz scenach plenerowych (zarówno w lecie jak i w zimie – WOŚP w podkrakowskim Zabierzowie). Próbują swoich sił na wszelkich przeglądach, np. w krakowskim przeglądzie RockRebel, a z większych (właściwie największych) zakwalifikowali się do półfinału eliminacji do przystanku Woodstock 2011. We wrześniu 2010 zespół nagrał jak dotąd jedną płytę demo „Let's take a journey", na której znalazło się sześć utworów.

Clock Machine
Czterech zdrowych chłopaków chwyciło za instrumenty by zniszczyć wasze szare życie. Rock'n'roll bez wyrzutów sumienia może odejść na emeryturę, nadchodzi Clock Machine. Są młodzi, przystojni i bezkompromisowi. Zwinęli główne nagrody m.in. na 41 festiwalu FAMA i Rock Open Air w Siedlcach. Dzięki głosom słuchaczy Eska Rock oraz widzom TVN zagrali na Orange Warsaw Festival 2012. Wychowani na krakowskich przedmieściach pną się do miejsca, z którego droga prowadzi już tylko w dół. Tacy są.

Na Seven Festival swój udział już potwierdzili: Hunter, Harlem, My Dying Bride, TSA, Tiamat, Soilwork, Closterkeller, Anti Tank Nun, Flapjack, Vintage, Bethel, Illusion, Riverside, Coma Symfonicznie.


mat. prasowe

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. belzebubik #1051963 | 178.36.*.* 11 kwi 2013 20:05

    oberschlesien?ta marna podrobka niemieckiego zespolu rammstein zlozona z bylych leniwych gornikow ktorym sie robic nie chce?ten wasz festiwal to juz dno i piec metrow mulu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz