Ostro o rzeczywistości. Artysta rozmawiał z Polakami na emigracji

2013-04-04 11:00:00 (ost. akt: 2013-04-03 12:41:12)

"Powiedz mi Polsko" to dość ostry i kontrowersyjny komentarz do naszej rzeczywistości, napisany, przez Pawła Błędowskiego, pod wpływem rozmów autora z Polakami przebywającymi na emigracji zarobkowej w Wielkiej Brytanii. W czasach, kiedy teksty często stanowią jedynie konieczny dodatek do muzyki, "Powiedz mi Polsko" porusza i zmusza do namysłu.

Ostro o rzeczywistości. Artysta rozmawiał z Polakami na emigracji

Autor zdjęcia: MyMusic

Paweł Błędowski to muzyk, wykonujący własne piosenki, na co dzień także dziennikarz Polskiego Radia Lublin. Od 2001 roku występuje w całej Polsce z zespołem Londyn przedstawiając swój autorski materiał, który spotyka się z dużym zainteresowaniem, zarówno publiczności, mediów i profesjonalnych muzyków. Występował (solowo i z zespołem), na wielu znaczących festiwalach, takich jak chociażby Festiwal Piosenki Studenckiej Kraków 2000, Jarocin 2007 czy Fama 2009. Zdobył wiele prestiżowych nagród, m.in. na Festiwalu w Węgorzewie w 2008 roku (najlepszy gitarzysta i tekściarz). Paweł jest muzykiem nastawionym na pisanie trzyminutowych przebojów radiowych i nie wstydzi się tego. Docenia sztukę wysoką, ale ważna jest także muzyka, którą zainteresuje się więcej niż tylko garstka osób. W czerwcu 2012 roku u kazała się jego solowa piosenka "Podniebna" (do tekstu Grażyny Lutosławskiej, wyprodukowana przez cenionego muzyka i producenta Adama Abramka). Piosenka gościła na antenach wielu ogólnopolskich rozgłośni, teledysk do niej zaś cieszył się sporym zainteresowaniem. Teraz Paweł przygotował kolejny utwór "Powiedz mi Polsko", będący próbą zapełnienia luki pomiędzy tym co popularne, a tym, co dla bardziej wymagających.

Do utworu powstał czarno-biały klip, będący w warstwie wizualnej hołdem dla Boba Dylana i jego słynnego "Subterranean Homesick Blues":Produkcją piosenki zajęli się min. Adam Abramek (znany choćby z płyt Kasi Kowalskiej) i Alan Abramek.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. seba #1048447 | 89.167.*.* 8 kwi 2013 23:04

    muzyka nie w moich klimatach, ale tekścik daje do namysłu

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz