Misfits gwiazdą na Festiwalu w Jarocinie!

2013-03-08 13:35:32 (ost. akt: 2013-03-08 13:58:44)

Wiemy kto wystąpi w Jarocinie. Jedną z głównych gwiazd tegorocznego festiwalu będzie amerykańska formacja Misfits. Znamy też inne zespoły, które wystąpią w Jarocinie.

Misfits gwiazdą na Festiwalu w Jarocinie!
Misfits znany jest niemal każdemu fanatykowi gitarowych brzmień. To właśnie tutaj swoją karierę zaczynał Glenn Danzig, który dla niejednego stanowi dziś wizytówkę heavy metalu, a za pośrednictwem Metallicy cały świat poznał ich utwór "Die, Die My Darling". Mimo częstych zmian w składzie zespół cieszy się do dziś wielką popularnością na całym świecie.

Kapela istnieje od 1977r. i uważana jest za przedstawiciela tzw. horror punk, ale w ich twórczości możemy usłyszeć także elementy charakterystyczne dla heavy metalu i tradycyjnego punk rocka. Do ich popularności przyczynił się również nietypowy wizerunek sceniczny, który szczególnie na początku ich kariery budził ogromne zainteresowanie. Kolce, skóry, grzywki i najważniejsze - makijaż rodem z niskobudżetowych horrorów z lat '60 i '70, które przecież wszyscy uwielbiamy.

Zespół ma na swoim koncie 8 pełnometrażowych płyt, a także inne liczne wydawnictwa w postaci EP'ek i singli. Najnowszy album zespołu pt. "The Devil's Rain" został wydany 2 lata temu nakładem Misfits Records. Podczas występu w Jarocinie nie powinno jednak zabraknąć utworów ze starszych wydawnictw kapeli.

Prócz Misfits na scenie pojawią się również lubiani przez słuchaczy polscy wykonawcy. Swoją obecność potwierdziła już Maria Peszek, Mela Koleluk, a także zespół Hunter. Poza polskimi artystami będziemy także gościć kapele zza oceanu: Menzingers i Tigers Jaw.

Festiwal w Jarocinie odbędzie się w dniach 19-21 lipca. Do tego czasu skład imprezy będzie wzbogacał się o nowych wykonawców.

SK

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB